Moni varmaankin ihmettelee, miksi Suomessa on niin rasistinen oppositio, että se vihaa kaikkia muita, jopa hallituspuolueita! Äärivasemmistolaiset demarit, vasurit ja vihreät mm. kieltäytyivät lähtemästä hallitukseen oikeistopuolueiden kanssa 2019 ja 2023 eduskuntavaalien jälkeen!!!
Hyvinvointi-Suomi on muisto vain. sillä 2019-2023 HALLITUSKAUDELLA SUOMALAISTEN VARALLISUUS/OSTOVOIMA ROMAHTI VUODEN 2009 TASOLLE!!!!!
ja linkki löytyy:
https://www.verkkouutiset.fi/a/suomalaisten-mediaanivarallisuus-on-laskenut/#6ff007b2.
Suomen tämänhetkinen tilanne on aivan HÄMMÄSTYTTÄVÄN tarkka toisinto 1990-luvun alun lamasta (kannattaa lukaista ja hämmästyä. Tuolloinkin lama oli ihan itse aiheutettu!!).
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_1990-luvun_alun_lama
MIKSI tilanne siis NYT korjaantuisi nopeammin, kun Suomi ei voi enää käyttää devalvaatiotakaan yhteisvaluutan takia????
Äärivihervasudemarit hallituksessa 2019-2023 romutti hyvinvoinnin
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779