Aivan oikein, me suomalaiset olemme joutuneet maksumiehiksi kirkon syntien ja virheiden takia. Jo yksin kadotukseen on mennyt liian monta kun kirkon työntekijät eivät ole kertoneet Jeesuksesta ja kuinka hänen verensä pesee tänäkin päivänä ihmisten pahat teot sekä synnit pois.
Pahempaa pon vielä tulossa, Naton pelote ehkä saattaa toimia, mutta Nato ei auta senttiäkään kun talous menee niin kuralle, että alamme näkemään nälkää, ja jopa jossain mitassa esiintyy ihmissyöntiä.
Ja tuo kaikki vain sen vuoksi, että kirkossa ei uskota sekä luoteta Raamattuun, kuvitellaan, että tiedetään asiat paremmin kuin Raamatun kirjoittajat aikanaan tiesivät.
Kirkko on väkimäärältään ja varoiltaan Suomen suurin uskonnolinen yhteisö, joten kun kirkko menee pieleen tehtävässään, me kaikki suomalaiset joudumme maksamaan siitä hintaa.
MAKSAMME KIRKON SYNNEISTÄ JA PAHOISTA TEOISTA HINTAA
6
149
Vastaukset
- Anonyymi
"Naton pelote ehkä saattaa toimia, mutta Nato ei auta senttiäkään kun talous menee niin kuralle, että alamme näkemään nälkää, ja jopa jossain mitassa esiintyy ihmissyöntiä."
Ja olet hieno esimerkki siitä miten uskonto ja todellisusu eivät mahdu samaan päähän. - Anonyymi
Yhden huijarin syytä kaikki tuo. Sen kannabiksen pössyttelyn ja viinin litkimisen minä vielä uskon mutta Lasarustemppu oli ilmeinen kaveruksien huijaus ja nyt sen kalajututkin on todettu väärennykseksi:
https://www.hs.fi/tiede/art-2000010867435.html - Anonyymi
kiitos merkel kiitos kiitos
- Anonyymi
hieno nainen se on
- Anonyymi
”Jo yksin kadotukseen on mennyt liian monta kun kirkon työntekijät eivät ole kertoneet Jeesuksesta ja kuinka hänen verensä pesee tänäkin päivänä ihmisten pahat teot sekä synnit pois.”
Yhdessä podcastissa ehdotettiin, että papiksi pääsemiseen tulisi vaatia katuevankeliointia mittaamaan sitä kuinka tosissaan he ovat asiassaan. Ompas täällä kauhea keli
, Kikkeli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233203
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos1982893Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa
Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢1711911Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista
Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah2581534- 1111305
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481201Olet ollut aika törkeä minua kohtaan
Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta461057- 1551031
Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin
maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises33960- 43834