Onko YLE:ssä ketään, joka kuuntelisi ja katselisi miltä se kuulostaa ja näyttää, se sekametelisoppa, jota kutsutaan uutislähetykseksi?
Onko tarkoitus karkoittaa kuuntelijat ja katselijat?
YLE: Kuuleeko kukaan?
20
555
Vastaukset
- Anonyymi
Kun PS kerran lakkauttaa kaiken niin miksei noita pimpelipompotuksia ole jo saatu lopetettua ja niitä raketin nopeudella liikkuvia takaseiniä ne on luonnottomia aivoihin koskee my brain hurts
- Anonyymi
...sielä kukaan kuuntele. Radiossakin on nappulat hukassa muutamaan kertaan joka päivä.
- Anonyymi
SE S**TANAN RÄIME ON SAATAVA HETI LOPPUMAAN!!! MIKSI JUMALAUTA SITÄ HERMOJA RAASTAVAA MÖLYÄ TÄYTYY SOITTAA JOPA UUTISTEN PÄÄLLEKIN?
- Anonyymi
Oli asiallinen kommentti.
- Anonyymi
Sitä mölyä kestää yhtä kauan kuin uutiset ja sää lähetyskin... 🤯
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä mölyä kestää yhtä kauan kuin uutiset ja sää lähetyskin... 🤯
Mute nappi kuluu kakesta ennen aikojaan...
- Anonyymi
Epäilen että tuokin haitta on uinut svenska yleltä koko ylelle koska svenskat hallitsee
- Anonyymi
Samaan aikaan.
Yle 1 Halliyleisurheilua.
Yle 2 Hiihtoa salpaus selkä
Yle areena ampumahiihtoa.
Vielä päälle Mtv 3 rallia.
Kyll penkkiurheilijoiden kelpaa.😁😄- Anonyymi
Onneksi ei sentään sitä tyhjännaurajaporukkaan jotka tukehtumisen partaalla hekottavat. Mikähän mainoshölmöys sekin on?
- Anonyymi
Jostakin syystä suomenruotsalaisten Nenäpäivä ei enää kelvannut ylelle koska eivät suostuneet avustamaan suomalaisia lapsia?
- Anonyymi
Sunnuntaina klo 23 jälkeen samaan aikaan: YLE TV1 Ulkolinja ja äärioikeiston pahuuksia, YLE TV2 Priden ja transseksuaalisuuden ylistystä, YLE Teema/fem äärioikeistolaisten pahuutta. Oliko kyseessä joku teemapäiviä - ei, vaan normaalia YLE:n ohjelmapolitiikkaa. Ei pitänyt jäädä kenellekään YLE:n seuraajalle epäselväksi, kuinka elää hyviksenä. Vasemmiston ideologinen vaalikampanja jatkuu, tukijana Suomen Yleisradio.
- Anonyymi
Höpöhöpö. Äärioikeiston pahuuksista tulisi kertoa ympäri vuorokauden ja 24/7.
Osa tolloista suomalaista ei muista tai edes tiedä niistä ja siksi puhuvat mitä uhoavat.
Luojan kiitos on Yle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpöhöpö. Äärioikeiston pahuuksista tulisi kertoa ympäri vuorokauden ja 24/7.
Osa tolloista suomalaista ei muista tai edes tiedä niistä ja siksi puhuvat mitä uhoavat.
Luojan kiitos on Yle.Sitten sinun paikkasi on venäjällä. Siellähän vain yksi totuus on julkista ja kaikki muut vaijettua. Eipä yle puhu koskaan sanallakaan äärivasemmiston uhasta ja toiminnasta ja kyllä sitä on yhä enenemissä määrin suomessa ja enemmän kuin äärioikeiston uhkaa. Eikä siihen kelpaa kommentit "mutta kun tutkimukset kertovat". Ideologia voi tutkia mitä vain parhainpäin omaa toimintaansa ajatellen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitten sinun paikkasi on venäjällä. Siellähän vain yksi totuus on julkista ja kaikki muut vaijettua. Eipä yle puhu koskaan sanallakaan äärivasemmiston uhasta ja toiminnasta ja kyllä sitä on yhä enenemissä määrin suomessa ja enemmän kuin äärioikeiston uhkaa. Eikä siihen kelpaa kommentit "mutta kun tutkimukset kertovat". Ideologia voi tutkia mitä vain parhainpäin omaa toimintaansa ajatellen.
Voi näitä ihmiskunnan vihaajia. Jospa ottaisit löysin rantein kevään kunniaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi näitä ihmiskunnan vihaajia. Jospa ottaisit löysin rantein kevään kunniaksi.
Ei minulla ole mitään ongelmaa. Oman kannattajakunnan toimintaasihan ja vihaa sinä täällä projisoit ulkopuolisiin.
- Anonyymi
Käypä kokoomuksen ja persujen toimistoilla ja kysy miksi he antavat tämän "viher-vassari-kommari-trans-lesbolinjan jne jatkua. Syylliset löytyvät näistä puolueista jotka ohjaavat Ylen ohjelmiston suunnan
- Anonyymi
Ei kai täällä kukaan mitään muuta vihaa kuin sitä hermot repivää meteliä, jonka kai pitäisi olla joku tunnari tai rauhoittava välisoitto, mutta vaikutus on suorastaan hulluksi tekevä.
Älkää vaan kertoko kuka tämän möykän takana on, koska ei sitä ikinä tiedä kuka kilahtaa niin pahoin että tekee kauheita!
Poistakaa se meteli ja korvatkaa edes vuodeksi täydellisellä hiljaisuudella lämpötilojen näytön ajaksi! - Anonyymi
Eihäb näissä ohjelmissakaan mitää järkee samoja!! Tunnari😬 ennen uutisia tulevat jutut pitää tyhjää siis !! Aamulähetykset👎 sununntai uutiset👎! Eikö keksitä mitään katsottavaa ?? Muutakin kuin sotaa ja trumppia!! Tässä ajassa kaipais jotain muuta🤗! Älytöntä mediaa!! Vähempi riittäis!!
- Anonyymi
Tähän kysymykseen voisi liittää myös äänestä: Ylen sarja (ja monet muutkin suomalaiset sarjat) Pohjoisen tähti . Miksi siitä puuttuu suomalainen tekstitys? Kun kerran puheesta ei saa mitään selvää kuin joistakin sanoista sieltä täältä.
Kuunnelkaa brittisarjoja; erinomaisia näyttelijöitä, puhuvat selvästi, kaikesta saa selvää. - Anonyymi
Kyllä Sunnuntai Uutiset👎! Eikö normi uutiset riitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40785
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721