Kaiken voi tehdä reilummin

Anonyymi-ap

Sosialistipuolue SDP kertoo että kaiken voi tehdä reilummin, eivät kelpuuttaneet alle 50v ehdokkaita, ainoastaan parasta ennen leimalla varustettuja eläkeläisiä.
Sosialisteille Ilmajoella on tärkeintä oopperatuhlaus. Saa .....na jos uusi valtuusto nostaa veroja ja maksuja ja jatkaa ooppera kouhotusta niin tulee tiukat paikat.
Joko YLEn vaalikoneessa on sosialistieläkeläisten ajatukset pitäjän edistämisestä? Rollaattorit valtuutetuille kunnan piikkiin, eläkeläisalennus oopperaan, Sirppiliiteri kunnan ylläpidettäväksi, jne.

19

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Montako avustajaa Mesimäyrille kuuluu?

    • Anonyymi

      Älkää äänestäkö SDP:n pystyyn nostettuja muumioita. Tulee mieleen Kremlin muurilla lasittuneiden katseiden karvalakkivaltuuskunta.

      • Anonyymi

        Oletpa alentunut pahasti provosoimaan sdp ehdokkaita,
        Sinusta paistaa tyhmyys, olet sitten mitä puolluetta tahansa, mutta kasvatuksesi on mennyt tosi pahasti pieleen, epäilen että olet ps.


      • Anonyymi

        Muiden puolueiden ehdokkaat ovat kaikissa olosuhteissa parempia ja osaavampia, kuin yksikään persujen ehdokas. MOT.


    • Anonyymi

      Kylläpä nyt ottaa jotakin huuhaata päähän sdp listan ehdokkaat. On niin sairasta aloittelijan arvostella muita kun itse on tunari

      • Anonyymi

        Samaa ikäluokkaa oleva kalju, isohkoavatsaa kanteleva, kalkkeutuva mies kokee nämä erityiseksi uhkaksi vaaleissa.


    • Anonyymi

      Demarit on ottaneet ehdokkaansa jostain mielenterveystoimiston jonosta.

      • Anonyymi

        Mieten se persu joka ei ymmärrä mistään mitään, mutta tällä mennään. Kuten lehdessä kirjoitti.
        Siinä oikein huippu ehdokas. Entas palmu, ikää jotain 80 v


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mieten se persu joka ei ymmärrä mistään mitään, mutta tällä mennään. Kuten lehdessä kirjoitti.
        Siinä oikein huippu ehdokas. Entas palmu, ikää jotain 80 v

        Kokoomus loikkari, oikein järjen valo. Niin sinne suuntaan loikkasi myös joku.
        Kummassa puolueessa älykkyys osa- määrä nousi.


    • Anonyymi

      Muutama on jäänyt kepullekkin ;-)

    • Anonyymi

      Aloittaja on kaiketi Kokoomus nuori. Vaatii varmaan yli 80v äänioikeuttakin pois.

    • Anonyymi

      Kokoomus haluaa kieltää sotaveteraaneilta äänioikeuden.
      Kyllä on kokoomuksestakin tullut vasemmistopuolue.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe