Kerrostalon pihapiiri

Anonyymi-ap

Kerrostalon pihapiiri on VAIN taloyhtiön asukkaille eikä koko "kylän" asukkaille!

Mikä ihmisiä vaivaa, kun tullaan viettämään aikaa toisten pihoille; lasten kanssa leikkipaikoille, piknikille, puutarhakeinuun seurustelemaan jne?

Kyseessä niin aikuiset kuin nuoriso, eivätkä he asu taloyhtiössä eivätkä ole kenenkään vieraita. Tullaan vaan, kun nähdään meidän viihtyisä piha!

Näille ulkopuolisille kun huomauttaa niin osa lähtee heti ja osa vähän päästä esim. haistatellen, erään kulttuurin hame nostetaan ylös ja näytetään alushousuja jne.

Osa on jopa sitä mieltä, kun heidän kerrostalon pihalla ei ole leikkipaikkoja niin saavat tulla meidän pihalle!

Täällä Tikkurilan keskustassa on monia lasten leikkipaikkoja niin menkööt sinne. Tai aina voi muuttaa sellaiseen taloyhtiöön missä on leikkipaikat ulkona.

2

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      👺👺👺👺👺🤣👺🤣🌺😭👺
      Voi pyhä yksinkertaisuus! Vain täysin tollo uskoo, että velkaantumisen pysäyttämiseen ainoat keinot on lapsiperheiden köyhyyden lisääminen ja kaljan halpeneminen sekä lääkkeiden hinnan nostaminen. Tämä Orpon hallitus on aivan väärällä polulla, jos yritetään taloutta tasapainottaa.

      Äänestä SDP

    • Anonyymi

      Äänestä PS tai KOK

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2528
    2. 135
      1935
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1276
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1271
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1122
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1121
    7. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1100
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1079
    9. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      83
      1029
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      57
      973
    Aihe