Valtuustovaaleissa ihmetyttää suuret erot ehdokasmäärissä.
Kokkarit 5
Vasurit 4
Viherpipertajät 1
Kepulit 32
Sossut 11
Persut 18
Krist. 4
Miksi kokkareilla vain 5. Ei jää äänestäjälle paljon valinnanvaraa, jos haluaa pysyä uskollisena
puolueelle. Persut ja kepu yrittävät ottaa työvoiton: nyt halutaan myös kummin kaimankin äänet talteen.
Nämä ovat tavallaan välivaalit, seuraavissa palaavat taas "vanhat parrat".
Kepulla ehdokkaita 32, kokkareilla 5?
20
651
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä analyysi,
- Anonyymi
Vanhat parran on nähty, ei jatkoon tulevaisuudessakaan. Osa ymmärsi pakon sanelemana jättäytyä pois aika vaan ajaa ohi. Seuraavat kuntavaalit käydään yhdessä vielä tuntemattoman kanssa.
- Anonyymi
Kepussa on oikea viher linjan ehdokas.
Kepun viher vasemmisto nyt tulee Ähtärissä näkyväksi
- Anonyymi
Kepun ehdokkaat vähentyneet edellisistä vaaleista noin 20 %. Kokoomuksen sanoin.
Persujen noussut noin 120%. Viime kerralla 8 ehdokasta nyt 18 ehdokasta.
Sosialistien listalla edelleen samoja ehdokkaita, jotka ovat poliisin esitutkinnassa.
Ääni sosialisteille on ääni sille, että millään ei ole mitään väliä ja kaupunkilaisia kupattu miljoonien edestä.- Anonyymi
Ja sosialistien pääehdokas jäävi, koska läheinen ehdokas tutkinnan alaisena.
Siksi kai julkisuudessa vähättelee miljoonien vahinkoa.
Arvatkaapa Tuleeko vaatimaan vahingon korvaamista? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sosialistien pääehdokas jäävi, koska läheinen ehdokas tutkinnan alaisena.
Siksi kai julkisuudessa vähättelee miljoonien vahinkoa.
Arvatkaapa Tuleeko vaatimaan vahingon korvaamista?Tuo on hyvä huomio.
Tulevalla vaalikaudella on päätettävä paljonko Ähtärin kaupunginhallitus vaatii vahingonkorvausta vahingon aiheuttajilta.
Jos äänestän kepua tai sosialistit niin ei penniäkään. Se on jo tässä vaiheessa täysin selvää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sosialistien pääehdokas jäävi, koska läheinen ehdokas tutkinnan alaisena.
Siksi kai julkisuudessa vähättelee miljoonien vahinkoa.
Arvatkaapa Tuleeko vaatimaan vahingon korvaamista?Kyllä kepunkin ehdokkaissa on tutkinnan alaisia henkilöitä jos listaa katsoo.
- Anonyymi
Kävin persujen vaalteltalla perjantaina. Makkaroita oli kuulemma mennyt jo yli 150 kappaletta ja omenat tekivät kauppansa.
Kyllä tämä enteilee sitä, että Ähtärissä halutaan muutosta. Olen puhunut monen kepulaisebkin kanssa, jotka sanovat että nyt riittää! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kepunkin ehdokkaissa on tutkinnan alaisia henkilöitä jos listaa katsoo.
Miksi eivät jättäneet heitä ulos?
Nyt mätäomenat pilaavat lopunkin listan! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi eivät jättäneet heitä ulos?
Nyt mätäomenat pilaavat lopunkin listan!KD:n tämän alueen ykkösehdokas on jo kärsinyt vankeustuomionsa ja tehnyt parannuksen. Jumalalta hän on pyytänyt ja saanut syntinä anteeksi.
- Anonyymi
Vanhat parrat? Kasvaako naisillakin jo parta?
- Anonyymi
On se kiva kuulla kun naiset taas huutavat kokouksessa että ihan väärin sammutettu ja te ette ole noudattaneet meidän tekemiä sopimuksia.
- Anonyymi
Voiko huutohelena olla kokouksessa?
- Anonyymi
EN OLE KUULLUT!
- Anonyymi
Osa rikollisista ei osallistunut kokoukseen tänään.
- Anonyymi
Kahdeksan oli poissa. Katsokaapas tarkasti pöytäkirjasta ketkä oli poissa. Ei tartte sen jälkeen enää arvailla mitään.
- Anonyymi
Nisu on TUHNU
- Anonyymi
Kepulla kaikki äänestäjät ehdokkaina.
- Anonyymi
Mutta eivät kaikki äänestä edes itseään!
- Anonyymi
Toivottavasti nämä turhat immeiset häviävät maailman kartalta,ja pian persut on perseetä tosi on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2492469Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151561Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141459Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3731324Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t241103Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun161091Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist180964Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19846- 75813
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.62801