Ateismin huonoista puolista Kiinassa hyvä esimerkki

Anonyymi-ap

https://www.youtube.com/watch?v=bCgQ-aloatM

Kiinassa painopiste on nykyhetkessä, kun kuolemanjälkeiseen elämään ei uskota. Tämä itsekeskeisyyteen johtava näkökulma johtaa siihen, että monille henkilökohtainen hyöty tulee ensin, ja aineettomat asiat kuten kulttuuri jätetään lähes huomiotta.
Tämä edistää oman edun ja materialismin kulttuuria, mikä on jotanut uuteen ilmiöön, että kaikki kilpailevat resursseista aiheuttaen riitoja ja häiriöitä.

https://www.youtube.com/watch?v=yP1X3CVGP5A

Kiinalaiset ovat alkaneet käyttäytyä kuin raadonsyöjäeläimet Afrikassa, he ryntäävät kuin hyeenat ja korppikotkat paikalle - kirjaimellisesti, ja pyrkivät saamaan mukaansa niin paljon kun saavat vietyä.
Jos halpaa tai ilmaista ruokaa on tarjolla, kaaos on valmis.

2

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmettelin aikoinaan miksi kiinalaiset turistit eivät ole haluttuja mm. Japanissa. Kiinalaiset kärsivät välinpitämättömyydestä. Vuokra-asunnot voivat olla siivottomassa kunnossa, ikäänkun vuokralaisella ei olisi mitään muuta asiaa olla maailmassa, kun syödä, ja mennä, ja antaa muiden korjata heidän jälkeenjättämät jätteensä.

      Ymmärrän hyvin kaikkia narsisteja, jotka haluavat sivistyneemmän kristillisen Venäjän pois ateistisen Kiinan tieltä...

    • Anonyymi

      Siinä on se ongelma että kiinalaiset kuuluvat maailman älykkäimpiin ihmisiin ei afrikkalaisiin raadonsyöjiin !!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      40
      2380
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1426
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe