Ateismin huonoista puolista Kiinassa hyvä esimerkki

Anonyymi-ap

https://www.youtube.com/watch?v=bCgQ-aloatM

Kiinassa painopiste on nykyhetkessä, kun kuolemanjälkeiseen elämään ei uskota. Tämä itsekeskeisyyteen johtava näkökulma johtaa siihen, että monille henkilökohtainen hyöty tulee ensin, ja aineettomat asiat kuten kulttuuri jätetään lähes huomiotta.
Tämä edistää oman edun ja materialismin kulttuuria, mikä on jotanut uuteen ilmiöön, että kaikki kilpailevat resursseista aiheuttaen riitoja ja häiriöitä.

https://www.youtube.com/watch?v=yP1X3CVGP5A

Kiinalaiset ovat alkaneet käyttäytyä kuin raadonsyöjäeläimet Afrikassa, he ryntäävät kuin hyeenat ja korppikotkat paikalle - kirjaimellisesti, ja pyrkivät saamaan mukaansa niin paljon kun saavat vietyä.
Jos halpaa tai ilmaista ruokaa on tarjolla, kaaos on valmis.

2

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmettelin aikoinaan miksi kiinalaiset turistit eivät ole haluttuja mm. Japanissa. Kiinalaiset kärsivät välinpitämättömyydestä. Vuokra-asunnot voivat olla siivottomassa kunnossa, ikäänkun vuokralaisella ei olisi mitään muuta asiaa olla maailmassa, kun syödä, ja mennä, ja antaa muiden korjata heidän jälkeenjättämät jätteensä.

      Ymmärrän hyvin kaikkia narsisteja, jotka haluavat sivistyneemmän kristillisen Venäjän pois ateistisen Kiinan tieltä...

    • Anonyymi

      Siinä on se ongelma että kiinalaiset kuuluvat maailman älykkäimpiin ihmisiin ei afrikkalaisiin raadonsyöjiin !!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7858
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3782
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1210
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1073
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      1013
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      837
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      792
    9. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      790
    10. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    Aihe