parempaa joukkuetta veikkaamalla et onnistu pitkässä juoksussa.tuoreena esimerkkinä juuri päättynyt colorado dallas(josta itse en laittanut vetoa).oliko mielestäsi uskottavaa että dallas kahdella salamamaalila meni jatkoajalle?tai onko sinusta uskottavaa ajanjakso,jolloin montreal voitti kaikki liigan parhaat joukkueet,mutta hävisi chicagolle kaksi kertaa.nämä ovat vain esimerkkejä kuinka vaikeaa nhl on pikävedossa.tavalliselle harrastelijavedonlyöjälle parhaimpana esimerkkinä tuore montrealin voitto varsinaisella peliajalla huippuvireisestä floridasta.ja jos katsoit tampa bay-boston ottelun,vasilevski hörppäsi maalin puolikentästä heitettyyn kiekkoon ja hagelin noston yli tyhjän maalin alle 30cm päästä maalista kenenkään edes yrittämättä estää.ottelu muuten pättyi bostonin voittoon.mutta katsokaapa bostonin muita otteluita.tottakai florida antoi voiton bostonille osana marchandin kauppaa.viimeisin kohtaaminen tampa bayn kanssa ei enää ollutkaan niin bostonilta samaa tasoa eikä "ihmeitä" tapahtunut.tässä pari esimerkkiä siitä,että kaikki pelit nhl:ssä eivät ole sellaisia,että parempi joukkue voittaa.haluan kuitenkin antaa vetovinkin lopukaudelle,laita montreal +1 maalilla.tuskin häviät.on tullut jo aiemmin kaudella selväksi että montreal on nhl:lle taloudellisesti niin arvokas että se on pidettävä mukana.eli jos montrealia vastassa on joukkue,jolla on varaa hävitä,montreal +1 maalilla on ns solid bet.
oletko aloitteleva pitkävedon saralla?
Anonyymi-ap
1
319
Vastaukset
- Anonyymi
lisäisin vielä edelliseen että mikään kuitenkaan ei ole ns pomminvarmaa.änärissä joukkueet ottavat ns "välipelin" toisinaan liian rasituksesn välttämiseksi.sen tunnistat tutkimalla joukkueiden otteluohjelman.se onnistuu helposti googlettamalla joukkueen nimi +schedule,suosittelen kuitenkin googlen sijaan. bingiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869