Tärkeää on tunnistaa eri henget.
Taitavia eksyttämään ja lupailenaan.
Harva pystyy ne tunnistamaan.
Taitavia eksyttämään ja lupailenaan.
Harva pystyy ne tunnistamaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Henkiä on nyt paljon enemmän kuin Jeesuksen aikana.
Jeesus antoi seuraajilleen opetuslapsille ajaa niitä pois.
Niitä on nykyään paljon ja pahojakin kun ekyttävätkin jopa valitutkin.
Ei kai niitä ole kuin amerikan homohenget.
Mikä saa niistä homottamaan.
Muita ei ole vielä tunnistettu.
Raamatussa kehoitetaan taistelemaan henkivaltoja vastaan.
Juurikaan tälläistä taistelua ei ole havaittu.
Mitä hyviä henkiä Amerikasta on tullut ?
Omassa lihassa oleva kiusauksen henki.
Valvokaa ja rukoilkaa, ettette joutuisi kiusaukseen; henki tosin on altis, mutta liha on heikko.
Pahasta päästäminen
- valvomista
- rukoilemista
Milloin viimeksi rukoilit ?
Matt 6:13:
"Äläkä saata meitä kiusaukseen; vaan päästä meidät pahasta, sillä sinun on valtakunta ja voima ja kunnia iankaikkisesti. Amen."
Iisebelin henki myös vaikuttaa.
Jetsebelin henki vaikuttaa portoissa.
Kuka osaa pitää parhaimman rahauhri puheen ?
Amerikan homohenki vaikuttaa ainakin täällä eniten.
Se tulee esille lähes joka yhtyedessä.
Se haaveilee homottamisesta mutta ei uskalla itse harrastaa.
Ei tarvitse eroitella mitään muita henkiä kuin Jeesuksen Kristuksen Henki. Erotella se mikä ei ole Jeesuksen Kristuksen Henki. Ei sellainen jolle jokaiseen asiaan vastaus on amerikan homot, ei sellainen, jolle tappamisen puolustaminen on uskon pääasia, ei sellainen joka hakea vain aiheita kinata ja riidellä sekä sen kautta panetella muita.
Jeesuksen Kristuksen Hengen tunnistaa siitä miten Jeesus käyttäytyi sekä opetti.
Ja pienellä varauksella myös apostoli Paavalista.
Linkin videossa opetetaan kyllä se asia. Mutta olisi saanut olla tarkempia neuvoja, miten riivaajahenget ajetaan ihmisestä ulos, niin että sidotus vapautuvat.
https://youtu.be/LBYcZl-eZjI
Aina silloin tällöin kaikkien takana on henki. Siis aloittajan kaltaisia eksyttäjiä ilmestyy. Turhuuksien turhuutta. Kun istun, kävelen, olen laiska. Kaikkien takana on henki. Se on mitä suurinta eksytystä. Kuten aloittajan aloitus.
Missä on aloittajan elävä usko ? Sitä ei olekaan.
Ihmiseen kun on puhallettu elävä henki luomisessa, niin ei sille mitään voi. Se on luomisessa annettu, että olemme hengellisiä, meillä voi olla käsitys Jumalasta. Pyhä Henki on pohjustettu luomisessa.
Jos ei olisi, me olisimme eläinten kaltaisia ilma sitä luomisessa annettua Henkeä.
Ihmisten tehtävä on vaalia sitä henkeä, pitää se puhtaana ja yhteydessä Jumalaan.
Henkien tunnistamisessa on kyse siitä, onko puhe tms. 1) Jumalasta 2) ihmisestä itsestään tai 3) saatanasta. Demonien kanssa ei kannata ryhtyä niin läheiseen suhteeseen, että pääsevät nimeltä esittäytymään.
Ei ole mitään läheisiä suhteita demonin kanssa mitä tulisi pelätä tai hyppiä karkuun, vaan on vain Pyhä Henki joka tarjoaa turvan jokaiseen hetkeen. Jos ei sitä ole, on aivan sama hyppiikö demonit silmille tai ei, ihminen on silloin hengeltään eksyksissä vaikka miten yrittäisi selittää viisaita ja tietäväisiä.
Olet siis huumorintajuton.🥱
Pyhä Henki on aina Kristuksen Henki ja tunnistetaan haavoistaan, (kädet, jalat ja kylki).
Puhuu Jeesuksen sanoja eikä omiaan, korottaa siis yksin Kristusta.
Joskus korottaa kyllä amerikan homoja.
Mutta se lipsahdus, eksytys joka pitää nopeasti korjata palaamalla kristukseen
Jaak 2:10:
"Sillä joka pitää koko lain, mutta rikkoo yhtä kohtaa vastaan, se on syypää kaikissa kohdin."
Eikö Jumalan lain rikkominen pitäisi tunnustaa synniksi ja tehdä parannusta ?
Ei sitä homokorostukselta ennätä. Viis laista silloin.
Täällä vallitsee pahuuden ruhtinas jolla on monia nimiä: Baal, Belsebub, Bahomet, Lucifer jne...uskoni yhteiskuntaan on järkkynyt tämän takia. Mä näen ihmisistä läpi millasia ne , vähän niinku omais kuudennen aistin