On erittäin kiusallista kun tuijotetaan ja varsinkin pitkään. En tiedä mitä tuijottajan päässä viiraa vai onko sylttänyt sipuli. TUIJOTTAMINEN ON EPÄKOHTELIASTA. Tekisi mieli sanoa, mitä v****ua tuijotat. Eikö muuta ole tekemistä.
Tuijottamisesta
10
461
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä varsin hyvä kirjoitus vauva.fi sivun keskustelusta tuijottamisesta:
"Kaikkein parasta on jos joku tuijottaa/toljottaa pitkään niin morjenstaa tuijottajaa ja kysyy mitä sulle kuuluu ja ettei ollakkaan pitkään aikaan nähty."
"...toljottaja sanoo tietenkin että en minä sinua muistaakseni tunne. Ja voit siihen sitten vastata että eikö tunneta kun niin tarkkaan minua katsoit."
Ei taida jotkut vimpeliläiset tällaista kommenttia kestää...- Anonyymi
Täällä Vipelissä tv.t ei näy niin itsekin ainakin tuijotan ihmisiä aina jos niitä näkyy. Yleensä ei näy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä Vipelissä tv.t ei näy niin itsekin ainakin tuijotan ihmisiä aina jos niitä näkyy. Yleensä ei näy.
Kaksi autoa on jo ruuhka.
- Anonyymi
Kyllä minä ainakin tuijjotan sanokoot muut mitä lystää,seiniäkö pitäs alkaa vahtaamaan.
- Anonyymi
Sääksjärvelle olen asentanut valvontakameroita joita seuraan.
- Anonyymi
Täällä se sisäsiitoisuus näkyy.
Täällä ei vain ihmiset tajua että elävät arkea kuin 70(50)-luvulla.
Suurin murhe on jonkun katsominen. En yhtään ihmettele jos joku ohiajava tänne on eksynyt ja viettää hetken kaupan pihassa ja nauraa, ottaa kuvia ja lähettä tutuille.
En itse edes viitsisi jarruttaa kylän kohdalla mutta kun joku pässi on virittänyt keskelle tietä siihen helvetin rumaan kiertoliittymään atraimen ruuhkan toivossa. Ketään ei liiku mutta seuraavaksi turisteille liikennevalot Nellun kulmalle. Tiedä vaikka tulisivat Alajärveltä niitä ihastelemaan. Voitaisiin pitää juhlapuheita omille puolue kavereille ja muillekin ja odottaa Stubbia ja Orpoa vihkimään se. Paidathan oli jo valmiina.
Siis tärkeintähän siinä olisi se että voitaisiin olla naama hymyssä korviin asti paikallislehdessä. - Anonyymi
Pahimmat tuijotukset saa silloin harvoin kun nellussa asioi (eläkeläismiehet kyylää) tai sitten s-marketin kassojen takana on ne penkit joista kyylätään. Ne penkit vois siitä kassojen takia heittää pihalle, tämä s-marketille vinkkinä. Nellun ongelman hoitaa vain aika.
- Anonyymi
nellu onneks enään kerran viikossa auki
- Anonyymi
Kävin katsomassa Vimpelin aamu ruuhkaa! 1 mummo polkupyörällä ja 3 koululaista meni Völjyyn koittamaan onko ovi jo auki.
Kyllä siinä tuijottaa jos joku tulee vastaan. - Anonyymi
Sieltä voi jokainen lukea kunnanjohtajan strategian kunnan sivuilta, niin kuin aamulla kylällä olisi 100000 ihmistä joka aamu. Siellä Kokoomuksen virka sisko kunnanvaltuutettu iloisesti sytyttelee kunnan talon pihalla lyhtyä heinäseipään nokkaa ilman kynttilä joka aamu niin että huulipuna loista Alajärvelle asti ja sitten koordinoimaan siivoustalkoita taas kunnantalon 10 neliön pihalle. Täällä sitä tuijotetaan joskus ihan syystäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672784
- 2012047
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501792- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91501- 811214
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961000