Haluavat kääntää kansalaisten katseet muualle tosi asioista, eli siitä että kaikki nämä suuret raharikkaat rahaeliitit tosiaankin yrittävät karsia meiltä ihmisoikeuksia ja tehdä meistä jotain pelinappuloita heidän pelissään!
Seurannut tätä menoa korona ajoista lähtien... vielä korona aikoina suomikin jaksoi pitää yhtä, mutta sitten tosiaankin tämä läntinen nazi eliitti tosiaankin onnistui jotenkin jakamaan porukoita ja just vuoden 2022 tienoilla jengi vaan jakaantui ja tuli tämä ihmeen "jos et usko olet meitä vastaan" meno! Tätä "jos et usko" juttua on varmasti juu ollut ennenkin, mutta eikös tämä kärjistynyt?
Ihmiset täällä käyvät haukkumassa toisia uskontoja, eikä yhtään pystytä keskustelemaan asiallisesti eikä puhalleta yhteen hiileen "koska minä ja minun uskonto on parempi kuin sun", eli ihan lastentarha tason lapsellisuutta! Vittu et hävettää...
Seurannut tätä menoa korona ajoista lähtien... vielä korona aikoina suomikin jaksoi pitää yhtä, mutta sitten tosiaankin tämä läntinen nazi eliitti tosiaankin onnistui jotenkin jakamaan porukoita ja just vuoden 2022 tienoilla jengi vaan jakaantui ja tuli tämä ihmeen "jos et usko olet meitä vastaan" meno! Tätä "jos et usko" juttua on varmasti juu ollut ennenkin, mutta eikös tämä kärjistynyt?
Ihmiset täällä käyvät haukkumassa toisia uskontoja, eikä yhtään pystytä keskustelemaan asiallisesti eikä puhalleta yhteen hiileen "koska minä ja minun uskonto on parempi kuin sun", eli ihan lastentarha tason lapsellisuutta! Vittu et hävettää...
Vastaukset 7
Vanhimmat
eiks kukaa niiku yhtään hiffaile täällä?
Katsos jos emme estä islamisaation etenemistä, loppuu se riitely kokonaan. Tilalle tulee huivit, raipat, kivitykset jne ja hyvinvointi loppuu kokonaan. Ei ole tasa-arvoa, ei ole yhdenvertaisuutta eikä demokratiaa. Homot ja transut tapetaan heti. Tuotako haluat?
Nuo mainitsemasi ryhmät eivät lapsia saa kuten heterot. Tässä on kyse vain ja ainoastaan suomalaisten selviytymistaistelusta, olemmassaolosta ja eliitti joka vieraiden antaa hyppiä suomalaisten silmille on perinpohjaisesti kitkettävä ulos vallan kahvasta ja tuomittava maanpetoksesta sekä kansanmurhasta suomalaisia vastaan.
Niiku, homostelussa ei oo ongelmaa, jokainen olkoot mitä on. Tiedän tasan tarkkaan että Suomalaiset halutaan tosiaankin saada hajoita ja hallitse energialla tosiaankin eliitin vallan alle ja eliitin marioneteiksi. Suomalaisissa on ongelma kiltteys että kukaan ei sano fossiili poliitikoille paskaakaan vaan keskittyy moralisoimaan toisiaan siitä että "kuinka uskot vääriin uskomuksiin" tai sitten haukkuvat ei heteroita sen sijaan että oikeasti katsoisivat sinne missä se oikea vihollinen on, eikä jatkuvasti vahtaisi siitä "onko sinulla oikea uskonto" tai "oletko vähän homppeli"!
Ihmiset unohtavat pää asian! Heteroita on ja tietenkin on hyvä että niitä on koska se on tosiaankin hyvä meidän lajimme säilymisen kannalta. Ei tämä laji säilyisi jos kaikki ois homoja, mutta mikä on relevanttia tässä, niin että Suomalaiset saisi olla suomalaisia ja että meidän kulttuuri säilyisi! Me valkoihoiset joiden suku juuret ovat tältä maaperältä, niin se on toki uhattuna, tänne tuodaan ulkomailta eri kulttuureilta ja suomet häpee niin paljon nykyään omaa kulttuuriaan että "kaikki muu kulttuuri käy mutta ei suomalaisuus" eikä varsinkaan Suomen muinais life style saatika uskonto! Kaikki muut kyllä käy mutta ei mikään mikä viittaa suomalaisuuteen.
Suomen alkuperäis kansaa katsotaan kieroon että "mitä he luulee olevansa" ja sitten heitä kohdellaan b luokan kansalaisina vaikka oikeastaan lappalaiset ovat olleet täällä ennen! Niiku: muna muni kanan vai kuinka päin se olikaan? Suomella on sellainen outo historia että meidän maaperällemme ollaan tungettu uskontoja ja kaikkea vasten tahtoamme, nyt sitten tänne tungetaan kaiken maailman ulkomaalaisia tänne loisimaan eikä edes kysytä kansalaisilta mitään, natoon liitettiin meidät ILMAN MEIDÄN LUPAA VAIKKA EMME OLE SOTAISA KANSA EIKÄ VENÄJÄSTÄ OLE OLLUT MEILLE UHKAA!
Šarian laki... se on natsi laki mielestäni! Sitä en tännekään halua... kysyn: Annetaanko ei suomalaisille liikaa valtaa täällä määrätä?
Omasta mielestäni: Tottakai jokaisella saa olla oma uskontonsa, kunhan ihmiset kunnioittavat muita uskontoja! Mietin vaan... onko ehkä globalistien ansiota että eri uskonnot eivät pysty elämään sovussa ja kunnioittamaan toisiaan eläen sovussa rinnakkain. Olen sellaista huomannut että moni suomessa asuva ulkomaalainenkaan ei halua että Suomi menettää kulttuurinsa ja moni ulkomaalainenkin nimittäin joka on tänne muuttanut niin elää maassa maan tavoilla ja huomannut että moni ei syntyperäinen suomalainen puhuukin Suomen puolesta koska he ovat nähneet Suomen kulttuurin parhaimmillaan ja nauttivat siitä perinteisestä suomalaisesta elosta! Lloyd Libison juuret on keniassa, mutta hän on Suomalainen mies joka huomas ylen korruptioon ja puhui siitä rohkeasti Ivan Puopolon podissa!
Kun Puopolo ei ole alunperin Suomalainen vaan italialainen ja hän on niin Suomalainen kuin olla ja voi ja puhuu itsenäisyyden puolesta... jotain se kertoo meidän kulttuurimme arvosta kun tänne muuttaneet alunperin ulkomaalaisetkin puhuu maamme itsenäisyyden puolesta! Mietitään vähän! Suomessa on vähän sellainen kulttuuri että "usko mihin uskot, kunhan elät maassa maan tavalla!" Oikeat Suomalaiset kunnioittaa alkuperäiskansaa ja alkuperäis uskontoa tietäen että saamelaiset olivat täällä ennen muita!
Ja myös Suomen Venäläiset, he kunnioittavat maamme kulttuuria ja varmasti moni Suomen Venäläinen puhuu Suomen kulttuurin puolesta koska SE ON HEIDÄN KOTI! Venäjä vihaa en ymmärrä ja se on GLOBALISTIEN JUTTU! Täällä on sellainen että Suomi on niin pieni maa että täällä on yhteisöllisyys ja tätä yhteisöllisyyttä ollaan nytten yritetty sabotoida, aiheuttaa vastakkainasettelua ja saada ihmiset kiinni toistensa tukkaan jotta eivät näkisi todellista pahuuden juurta, joka on GLOBALISMI!