Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miksi vain oman käden orgasmit?

...Mikä ihme vaivaa kun olen ihan märkänä monesti vain kuullessani miehen äänenkin, mutta kun tositoimiin pitäisi ryhtyä menee paikat kuiviksi kun saharan autiomaa??? Kauheeta kun omat kädet antaa parhaan tyydytyksen (mielikuvitusta löytyy) ja haluaisin kuitenkin saada muutenkin kuin oman kivan parissa. En koe varsinaisesti jännittäväni, mutta eipä kai tuohon muutakaan syytä voi olla. Onkohan moisia täällä muita?
41026
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mikä mies on kyseessä? Poikaystävä, aviomies vai mikä? Jos se on ventovieras niin saattahan siinä kuivua kun alkaa hermostuttaa tai jotain.

Äänestä

noh..mullakin on sama ongelma...oon seurustellu jo melkeen vuoden ja paineita mullakaan ei erityisemmin ole..Poikaystäväni on armeijassa ja lomille päästyään se haluu tyydyttää mut mutta orgasmia vaan en mieheltäni saa...oma sormi on paras...
Sormi vaihtoehto alkoi tylsyttämään kunnes pidin miehelleni pienen oppitunnin sormilla hyväilystä...nykyään mieheni "sormettaa" minut seitsemänteen taivaaseen... ;)

Äänestä

Kuulostaa tutulta toi sinun ongelma vain omin käsin orgasmiin. Asia parantuisi jos antaisit ohjeita kumppanillesi klitoriksen hieromisesta/taputtelusta ym. hellästä kosketuksesta. Kerro kumppanillesi myös ns. naisen g-pisteestä, se ja klitoris yhdessä antavat takuu orgasmin.

Äänestä

Naisen kanssa flirttaillessa, tanssiessa tai muuten vaan esileikeissä seisoo niin että vois porata reiän koivun kylkeen, mutta sitten kun nainen haluaa ihan oikeasti sänkyyn kaikkine esivalmisteluineen (pesut,hampaiden harjaus, dödöä sinne ja tänne) niin ei seiso enää eikä edes tee oikein mielikään. Sitten kotona taas himottaa ja pitää tehdä itse. Onkohan syynä epäluulo naisia kohtaan vai mikä?? Esileikissä saan sormillani ja verbaaliakrobatialla usein naiselle ekan orgasmin joskun jopa seisaaltaankin. Kiva nähdä nainen kiipeämässä seinille kiimasta, mutta sitten menee fiilis kun pitäisi ryhtyä tositoimiin. Jotain matoja kaalissani?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Odottaa parempaa huomista kirjoitti:

...Mikä ihme vaivaa kun olen ihan märkänä monesti vain kuullessani miehen äänenkin, mutta kun tositoimiin pitäisi ryhtyä menee paikat kuiviksi kun saharan autiomaa??? Kauheeta kun omat kädet antaa parhaan tyydytyksen (mielikuvitusta löytyy) ja haluaisin kuitenkin saada muutenkin kuin oman kivan parissa. En koe varsinaisesti jännittäväni, mutta eipä kai tuohon muutakaan syytä voi olla. Onkohan moisia täällä muita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu