Lähti lapasesta, meinaan kuorkki

Jänskättikö lähestyvä liikenneympyrä kuljettajaa vai miten ihmeessä kuorma-auton saa kaupunkinopeuksissa toheloitua tuolla viisiin?

https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011111014.html
34364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Minä syytän tuosta tunnelia, ratikkaa ja pyöräilijöitä.

Äänestä
  • Yritti oikaista kivijalkakauppaan ostamaan uutta lippistä?

    Äänestä

  • Helpottiko?

    Äänestä

  • Unohdit Sannan, suurimman syypään kaikkeen menneeseen, tämän hetkiseen ja tulevaan.

    Äänestä

Kuorma-auton kuljettaja sai koronarokotteesta johtuvan sydänkohtauksen ja menetti ajoneuvon hallinnan.

Äänestä
  • Enemmän veikkaan aamuauringon häikäisyä. Jos on likainen tuulilasi, niin ei näe läpi mitään. Siinä kun vielä kännykkä putoaa samalla jalkatilaan, niin härdelli on valmis.

    Äänestä

  • Olet tainnut itse ottaa täydet sarjat koronaruiskeita, sen verran sekaisin olet.

    Äänestä

  • Meinaatko, että rokotteen mukana verenkiertoon ruiskutettu putkiradio päätyi sydämeen?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Meinaatko, että rokotteen mukana verenkiertoon ruiskutettu putkiradio päätyi sydämeen?

    Ehe ehe. Ei niissä ollut kuin 5G-siruja.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ehe ehe. Ei niissä ollut kuin 5G-siruja.

    Foliohatun nyörit nyt kunnolla kiinni ja kohti uusia salaliittoteorioita.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Enemmän veikkaan aamuauringon häikäisyä. Jos on likainen tuulilasi, niin ei näe läpi mitään. Siinä kun vielä kännykkä putoaa samalla jalkatilaan, niin härdelli on valmis.

    Ei tuossa suunnassa ja aikaan ainakaan pitäisi auringon paistaa vastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Enemmän veikkaan aamuauringon häikäisyä. Jos on likainen tuulilasi, niin ei näe läpi mitään. Siinä kun vielä kännykkä putoaa samalla jalkatilaan, niin härdelli on valmis.

    Ajosuunta ollut pohjoiseen, eli aurinko on paistanut peräpäähän. Toki p-aukisella sekin voi aiheuttaa häikäisyä...

    Äänestä

Töissä on soijaisin sukupolvi ikinä. Ja sen kyllä huomaa.

Äänestä
  • Ei edes rattia jakseta kääntää vaikka työpäivä juuri alkanut

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ei edes rattia jakseta kääntää vaikka työpäivä juuri alkanut

    Yövuoro lopussa ja väsyksissä ei huomannut mihin päin tie vie.

    Äänestä

Ettei olisi itänaapurin hybridivaikuttamista? Suuttuivat hra Z:n vierailusta tjsp.

Äänestä
  • Sama tuli mieleen, nehän etsii "työntekijöitä" mm. tällaisiin hommiin. Viranomaisethan ovat varoittaneet.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Sama tuli mieleen, nehän etsii "työntekijöitä" mm. tällaisiin hommiin. Viranomaisethan ovat varoittaneet.

    Miten tuo on edes mahdollista että ajoradalta pääsee suoraan katkaisemaan monta raidetta kuka on vastuussa tästä hönöilystä?

    Äänestä

Ruuhkien välttämiseksi kehoitetaan käyttämään vaihtoehtoisia reittejä.

Äänestä
  • Taisi tuo reitti kyllä lisätä ruuhkia kokonaisuudessaan.

    Äänestä

  • Rekka saapuu raiteilta 3,4 ja viisi

    Äänestä

Oliko kuski räplännyt puhelinta tai vastaavaa kun on ajautunut vastaantulevien kaistalle ja siitä ylikin, tai voihan olla sairaskohtaus, mutta siitä olisi varmaankin jo kerrottu.

Äänestä

Veikkaisin väsymystä, pieni uinahdus ajaessa, ei siinä muuta tarvita. Työvuorot alkaa aikaisin, taitaa olla neljän viiden aikaan aamulla. Ihmisiä roskakuskitkin vain on.

Äänestä

kumpiko nopeusrajoitus tolla tiellä on 30 vai 40??

Äänestä
  • No jaa, nyt on havaittu, että monet pääkaupunkiseudun taksikuskitkaan eivät tunne edes liikennemerkkejä! Lieneekö edes ajokorttiakaan. Olisiko joku heistä päätynyt Tampereelle roskakuskiksi?

    Äänestä

  • Kuorkissa voinut olla mailimittari ja vauhti 1,6-kertainen sallittuun. Nykyäänhän iso osa autoista tuodaan Suomeen ulkomailta.

    Äänestä

Eikö kuski osaa mitään tunnistettavaa kieltä kun selvittäminen kestää näin kauan?

Äänestä
  • `Tulkkien saamiessa vaikeuksia?

    Äänestä

🙄 päätti sitten oikaista Valtion omistamratapihan kautta😬

Mutta, roska- auto oli toista mieltä. Kannattais hommata armeijan Sisu auto, niin olisi onnistunut/ kin.😂

Lassila& Tikanojalle pyyntö Sisu autoista niin kyllä lähtee rautateidenkin ylitse jyrisemään.🤪😝 ja roskat saisi kyytiä😁
Taisi todellisuudessa olla joku lukutaidoton tai/ ajokortiton moukka.

Äänestä
  • Eikös Tampereen ratikkakomppanialla ole Unimoggi? Hesassa ainakin on.

    Sillä meinaan pääsee.

    Äänestä

Näitäpä alkaa nyt ilmaantua yhä useammin. Jännästi liikenteen solmukohdassa kuin ois suunniteltua

Äänestä
  • Nyt roskakuskit keräämään foliohatut kierrätykseen niin tampereen budjetista tulee ylijäämäinen

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Nyt roskakuskit keräämään foliohatut kierrätykseen niin tampereen budjetista tulee ylijäämäinen

    Mun alumiiniin ei kosketa!!!

    Äänestä

Kuitenkin ratikkaraidetta vedetään lisää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jänskättikö lähestyvä liikenneympyrä kuljettajaa vai miten ihmeessä kuorma-auton saa kaupunkinopeuksissa toheloitua tuolla viisiin?

https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011111014.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu