Tosi köyhä bimeesti

Tosi köyhä tekee bimeitä hommia juu mutta todellisuudessa joutuu oleen talvella bimeessä kun sähköt katkaistu aikoja sitten.
10247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kun ei ymmärrä maksaa vuokraa ja sähköjä, niin katkaistaan ne sähköt ja
bonuksena joutuu vielä ulos asunnosta taivasalle. Se on ihan oma valinta !
Ei siitä voi ketää toista syyttää. Omaa typeryyttä se on ihan kokonaan.

Äänestä

Sillon kyllä jo ongelmissa kun ylipäätänsä sähköt katkaistaan kun ei tervejärkinen tuohon pisteeseen päästä.

Äänestä

Himmeestä työstä pimeät kahvirahat.

Äänestä

Kivaa oli varmaan talvella olla 18 h pimeessä ja 6 h hämyvaloissa .
Mutta meneehän se varmaan ihan mukavasti keskikaljapöhnässä.

Äänestä

Jos sähköt katkaistu niin kyllä muitakin ongelmia ja kun tulee järkiinsä niin uudelleen kytkentä maksaa.

Äänestä

Tekis mieli irtautua sähköyhtiöitten IKEESTÄ kertaheitolla. alkaa tuottaa oma sähkönsä. Sen mitä nyt tarttee..eli ei paljoa.

Äänestä
  • Eikö sen omavaraisuuden voisi aloittaa heti. Panelit vaan pihalle ja varaa sitä virtaa
    sopivan kokoiseen akustoon. Näin se ainakin mökillä onnistuu hyvin.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Eikö sen omavaraisuuden voisi aloittaa heti. Panelit vaan pihalle ja varaa sitä virtaa
    sopivan kokoiseen akustoon. Näin se ainakin mökillä onnistuu hyvin.

    Asun valitettavasti kerrostalossa.

    Äänestä

Tärpättiä turpaan sähköttömässä tönössä, tietenkin savossa!

1Äänestä

Kela maksaa sähkön. Pimeitä töitä teen kyllä aina kun niitä saa. Tässä kesäksi on talon maalaus urakka sovittuna ja sitten muuta remonttia.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tosi köyhä tekee bimeitä hommia juu mutta todellisuudessa joutuu oleen talvella bimeessä kun sähköt katkaistu aikoja sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu