Idässä maiden johtajat suosivat pahuutta ja sortavat kansalaisiaan. Miksi on näin?
Kansalaisten vaientaminen on takuu huonolle hyvinvoinnin kehitykselle. Huono hyvinvointi lisää halukkuutta sotaisuuteen.
Hyvinvoinnin erot luo katkeruutta jota propagandalla helppo lietsoa johtajien haluamaan suuntaan.
Historia on tämän jo moneen kertaan toteen näyttänyt,mutta miksi silti idässä hakataan sitkeästi päätä seinään?
Idässä kansalainen alistetaan.
15
113
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Oho, ryzzän myyrät ja tiltut eivät tähän kommentoi🤔
- AnonyymiUUSI
EU:n tukema Romanian hallinto varasti maan presidentinvaalit joulukuussa, jotka oli voittamassa kansallismielinen Calin Georgescu. Uusintavaaleihin globalisteja haastavalle ennakkosuosikille ei myönnetty lupaa ehdokkuuteen ja nyt on käynnistynyt laaja kansallismielisten tukahduttaminen. Demokratia on EU:ssa kuollut ja kuopattu.
Georgescu itse kertoi lakkauttavansa Romaniasta kaikki muut puolueet paitsi omansa, jos hänet valitaan presidentiksi. Että sellainen demokraatti.
- AnonyymiUUSI
Onneksi EU:lla ei ole tulevaisuutta.
Me emme todellakaan tarvitse vaaleilla valitsemattomia johtajia ylläpitämään ja toteuttamaan diktatiiria.
Ovat kaiken lisänä yksityishenkilöinä rikollisten kirjoissa. - AnonyymiUUSI
Siitä ne putinistit tykkää, kun sattuu...
- AnonyymiUUSI
Mielummin putinisti kuin stubinisti.
Trumpin lähettiläs Witkoff: Putin on ’superälykäs’ – 100% varmuudella Venäjä ei halua invaasiota Eurooppaan.
Venäjän ja Yhdysvaltojen välisten neuvottelujen erityislähettiläs Steven Witkoff antoi haastattelun Tucker Carlsonille, jossa hän kertoi laajasti Washingtonin neuvotteluista Moskovan kanssa. Witkoff kertoo Venäjän presidentti Vladimir Putinin olevan superälykäs ja kiistää täydellisesti Euroopassa levitetyt väitteet "Venäjän uhasta". - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Mielummin putinisti kuin stubinisti.
Trumpin lähettiläs Witkoff: Putin on ’superälykäs’ – 100% varmuudella Venäjä ei halua invaasiota Eurooppaan.
Venäjän ja Yhdysvaltojen välisten neuvottelujen erityislähettiläs Steven Witkoff antoi haastattelun Tucker Carlsonille, jossa hän kertoi laajasti Washingtonin neuvotteluista Moskovan kanssa. Witkoff kertoo Venäjän presidentti Vladimir Putinin olevan superälykäs ja kiistää täydellisesti Euroopassa levitetyt väitteet "Venäjän uhasta".”Putin on erittäin fiksu kaveri. Joku sanoi minulle, kun puhuin jonkun kanssa hallinnossa, että sinun pitää olla varuillasi, koska hän on entinen KGB:n kaveri, joten sanoin okei, mikä on viestisi, no, hän on entinen KGB-kaveri ja hän saattaa etsiä keinoja manipuloida sinua”. Witkoff sanoi.
”Sanoi entinen CIA:n kaveri”, totesi Carlson… ja naurahti, ”luulen että ne kaikki ovat”.
”Joten sanoin, näin sen ise näen, aikoinaan, kaikki jotka menivät KGB:hen, olivat kansakunnan viisaimpia henkilöitä. Ne menivät KGB:hen. Hän on superälykäs kaveri, okei, sinä et kenties halua antaa hänelle kunniaa, mutta minä annan sen kunnian”, Witkoff sanoi.
”Heidän täytyy vihata sinua, kun sanot tuollaista noin”, Carlson kommentoi naurahtaen.
”Mutta hän on!”
”Minä tiedän. Olen erittäin tietoinen”, Carlson sanoi, joka itse on tehnyt pitkän syvähaastattelun Putinin kanssa viime vuonna.
”Pitäisikö meidän olla välittämättä siitä?”, Witkoff kysyi retorisesti. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
”Putin on erittäin fiksu kaveri. Joku sanoi minulle, kun puhuin jonkun kanssa hallinnossa, että sinun pitää olla varuillasi, koska hän on entinen KGB:n kaveri, joten sanoin okei, mikä on viestisi, no, hän on entinen KGB-kaveri ja hän saattaa etsiä keinoja manipuloida sinua”. Witkoff sanoi.
”Sanoi entinen CIA:n kaveri”, totesi Carlson… ja naurahti, ”luulen että ne kaikki ovat”.
”Joten sanoin, näin sen ise näen, aikoinaan, kaikki jotka menivät KGB:hen, olivat kansakunnan viisaimpia henkilöitä. Ne menivät KGB:hen. Hän on superälykäs kaveri, okei, sinä et kenties halua antaa hänelle kunniaa, mutta minä annan sen kunnian”, Witkoff sanoi.
”Heidän täytyy vihata sinua, kun sanot tuollaista noin”, Carlson kommentoi naurahtaen.
”Mutta hän on!”
”Minä tiedän. Olen erittäin tietoinen”, Carlson sanoi, joka itse on tehnyt pitkän syvähaastattelun Putinin kanssa viime vuonna.
”Pitäisikö meidän olla välittämättä siitä?”, Witkoff kysyi retorisesti.Ukrainan kokiessa sotilaallisen tappion lännen tukemassa kauttasodassa Venäjää vastaan, useat Euroopan johtajat ovat väittäneet, että Venäjällä olisi suunnitelmia hyökätä Nato-maihin. Putin pitää väitteitä ”hölynpölynä” ja väittää, ettei Venäjällä ole minkäänlaista intressiä tehdä niin. Myöskään mitään todisteita Venäjän laajemmista sotasuunnitelmista länttä vastaan ei ole esitetty eikä sellaisia ole paljastunut.
Anonyymi kirjoitti:
Ukrainan kokiessa sotilaallisen tappion lännen tukemassa kauttasodassa Venäjää vastaan, useat Euroopan johtajat ovat väittäneet, että Venäjällä olisi suunnitelmia hyökätä Nato-maihin. Putin pitää väitteitä ”hölynpölynä” ja väittää, ettei Venäjällä ole minkäänlaista intressiä tehdä niin. Myöskään mitään todisteita Venäjän laajemmista sotasuunnitelmista länttä vastaan ei ole esitetty eikä sellaisia ole paljastunut.
Putin Kalsarimyrkyttäjä onkin pelkkä paskanpuhuja, joka valehteli myös, ettei Venäjällä muka ole aikeita hyökätä Ukrainaan.
- AnonyymiUUSI
Molokin trollaus ry.
- AnonyymiUUSI
Venäläisten kiima alistaa ei pääty Ukrainaan.
Trumpin suosituksella Putinin innostus uusin hyökkäys ja vaikutus tehtäviin sai selvästi virtaa. - AnonyymiUUSI
Natomaa Turkeyssa on tällä hetkellä menossa kansan kapina hallintoa vastaan. Ergotanin kilpailija aikoi asettua ehdolle seuraaviin presidentin vaaleihin. Ekrem Imamoglu, Istanbulin kaupungin pormestari pidätettiin ja kansa alkoi mellakoida. Mielenosoitukset alkoivat yliopistolta ja niihin osallistui jopa 300 000 ihmistä Taxim-aukiolla. Metro takkuili, sosiaalisen median kanavat tukittiin ja mellakoista ei puhuttu uutisissa. Syy pormestarin pidätykseen oli edellisenä päivänä evätty yliopistotutkinto, joka kieltää häntä osallistumasta vaaleihin.
- AnonyymiUUSI
Ei saa unohtaa:
Idässä ja Etelässä LÄNNEN colonialistit ovat aiheuttaneet idän kansoille helvetisti tuhoa ja tuskaa. PALJON TUHOA JA TUSKAA!- AnonyymiUUSI
Idässä ihmiset haluaisi vapauksia,elää turvattua elämää ilman,että hallinon taholta pienestäkin asiasta joutuu vankilaan.
Rikolliset valtarakenteet pakottavat ihmiset orjan asemaan ilman tasapuolisten lakien suojaa.
Rakenteita rasittaa entisestään takapajuisten uskontojen sekoittaminen politiikkaan ja ihmisten arkielämään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1056092
Mitäs persut nyt kun poliisit menee lakkoon?
Jatkaako kok.pers. hallitus yhä kyykytyslinjaa ja palkkojen polkemista? Vai onko hallituksen tarkoistuskin antaa rikolli2361948- 2301597
Tänään tuli uskoa
Siihen että kyllä me ehkä uskalletaan sanoa toisille nämä tunteet. Ilman molemminpuolista pelkoa valituksesta. Se the to201242Milloin olet nähnyt viimeksi kaivattuasi?
Itse en edes muista, koska näin häntä. Surkea tilanne.531097Hei sinä siellä
Mun on kyllä pakko kohta kysyä sua kahville tai jotain – alkaa oikeasti hajottaa, kun mietin sua koko ajan. Viimeksi kun321007Aatelkaapaa jos maailmaa hallitsisivat mummot
Nyt näyttää hallinta olevan hiekkalaatikkoikään jääneillä papparaisilla. Tuskinpa mummut ainakaan huonompia olisivat?102980IS:n vaaliajan propagandajuttu "Kela-tukia yli 9 000 euroa kuukaudessa"
IS: "Monet saavat Kela-tukia yli 9 000 euroa kuukaudessa – näin se on mahdollista Kymmenet suomalaiset saivat viime vuo31938Miten pitkään
Saan tai joudun odottamaan että välini lähentyisivät häneen johon tunnen paljon syviä tunteita. Odotan sitä hetkeä paljo19820Revon Martti
Sekö piti vielä tämäkin kuulla, että rääväsuu Repoilkka haikailee Haapaveen turhimman viranhaltijan l. Martin perään. Se22720