Persut työllistää Yleä

Ilman persuja ei tarvittaisi politiikan ajankohtaisohjelmia, niiden toimittajia eikä laumaa asiantuntijoita. Oppositiosta ei saisi ohjelmia aikaan, vain toteamus "ei vieläkään mitään uutta" riittäisi.
269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aina on hyvä syy tehdä ohjelmia persuista. Ennen ja jälkeen vaalien sekä niiden välissäkin. Persut on se kamala uhka DEI-aatteelle.

Äänestä

Persuja ei saisi persujen mielestä analysoida eikä varsinkana kritisoida.

Median pitäisi van toistaa persujen määrämää propagandaa -- kuten "Suomen uutiset" tekee.

Persuissa voi havaita kaikuja 1930-luvulta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilman persuja ei tarvittaisi politiikan ajankohtaisohjelmia, niiden toimittajia eikä laumaa asiantuntijoita. Oppositiosta ei saisi ohjelmia aikaan, vain toteamus "ei vieläkään mitään uutta" riittäisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu