Tärkein: Puhujia ja muusikoita välitetään entiseen tapaan ja neuvontaa saa. Lisätietoa https://pro-seremoniat.fi/
Tässä tiedote joka lähti omistajille:
Pro-Seremoniain 26. yhtiökokous sunnuntaina 23.3.2025 vahvisti valmistellut muutokset.
Vetovastuun siviiliseremoniapalveluista kantaa toiminnassa jo kaksikymmentä vuotta mukana ollut Laura Mäntysalo. Fyysinen toimisto siirtyy Tampereelle ja puhelinpalvelu toimii jatkossa tiistaisin ja torstaisin; sähköpostitse, WhatsAppilla ja tekstiviestitse yhteyden saa kaikkina arkipäivinä. Puhuja- ja musiikkipalvelut ovat tarvitsijoidensa käytettävissä entiseen tapaan. Myös painotuotteet ja omatoimijuhlijoille tärkeä maksutonta neuvontapalvelu pysyvät tarjolla.
Taustajärjestöjen osuus omistuksesta kasvoi ja osuuksien suhde on aiempaa tasaisempi. Moni aktiivipuhujakin joko lisäsi omaa osuuttaan tai tuli mukaan uutena osakkaana. Samalla yhtiöjärjestystä ajantasaistettiin muuttuneen tilanteen mukaiseksi.
Hallituksessa jatkavat Laura Mäntysalon lisäksi Eino Huotari, Alma Koivisto ja Marja Vinni, joka valittiin puheenjohtajaksi. Uutena hallituksen jäsenenä aloittaa Susanna Leino erityisenä vastuualueenaan yhteistyö European Humanist Services Networkin (EHNS) kanssa.
Yhtiö katsoo tulevaisuuteen luottavaisesti - onhan uskontokuntien ulkopuolella jo lähes 40 prosenttia suomalaisista ja niin nimiäisiä, häitä kuin hautajaisiakin järjestävät lähes kaikki jossakin elämänsä vaiheessa.
Pro-Seremonioiden kuulumisia
16
321
Vastaukset
- Anonyymi
Uusi vaihe, iso muutos, ainakin periaatteessa.
Onhan se toki sisäisesti. Tiedotteessa ei näy, että Anneli on Pron perustaja ja ensimmäinen vetäjä. Ekaa kertaa siis vetäjä vaihtuu.
- Anonyymi
Tiedotteet ja infot ajan tasalle. Tieto kaikkiin hautaustoimistoihin.
Hautaustoimistoja on vaan melkoisen monta. Onhan noita kierretty, mutta tietääkseni vain isoimmissa kaupungeissa.
- Anonyymi
Markkinoidaan myös joukolla.
- Anonyymi
Tietoa levälleen. I fos ihmisille.
- Anonyymi
Ryhdy puhujaksi. Se voi olla antoisaa.
- Anonyymi
Markkinointia, mainontaa, puhujia, paikkoja.
- Anonyymi
Hää ja hää - häät.
- Anonyymi
Mites on alkanut?
- Anonyymi
Puhujan tarve voi tulla joskus yllättäen. Joskus se tiedetään hyvissä ajoin.
- Anonyymi
Ei huolta. Teillähän on maailman ahkerin työmies joukossanne. Nimittäin sielunvihollinen. Se kiertelee maata ahkerasti tietäen aikansa olevan loppumassa ja yrittää auttaa teitä kaikin tavoin että saisi vedettyä mahdollisimman monta mukaansa kadotukseen.
- Anonyymi
Hyvä tietää. Kilpailutilanne ilmaista pappia kohtaan.
- Anonyymi
Tämän sijaan joku markkinointiavaus, kiitos.
- Anonyymi
Näkyviin ja kuulumiin. Infoa. Puhujat esiin.
- Anonyymi
Entistä paremmin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!6111615Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla968821Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.104393Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka213944Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53851Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73636- 893590
Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle133429Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.343212Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.452395