Nyt on pakko hämmästellä ko henkilön puhetta valtuustossa jossa hän samalla puhui avoimuudesta, mutta torui voimakkaasti sen että asioista tiedotetaan miten ja mihin rahat halutaan käyttää? Yhteiset verorahat!
On vähintäänkin kyseenalaista, että mies haluaa, että yhteisten veroeurojen käyttö jopa "yksityisen" säätiön kaupassa pitäisi ennemmin pitää salassa kokouspalkkioineen.
Pitää muistaa myös se, että kaupunki on 50% osakas kyseisessä säätiössä.
Onko siis kokoomuksen linja se, että kunhan kavereita suojellaan niin kunnan rahoilla ei ole väliä!?
Ville-Pentin puhe valtuustossa
15
951
Vastaukset
- Anonyymi
Villepentti paremmin osaa juutuuppi-videoota, Keskittyys siihen ja jättää politiikan toisille. Niin hyvä kaikillen.
- Anonyymi
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa
Kokoomus siis tukee toimintasi jossa veronmaksajia saa huijata?
- Anonyymi
En ymmärrä sitä itkua salaisista asiakirjoista. Ne eivät ole salassa, koska ne tuli kunnan haltuun. Käsittelyn jälkeen ne on julkisia. Aika ohkaista on kokoomuksen osaaminen kun valheellisesti tälläistä paskaa levitellään valtuustotasolla.
- Anonyymi
Kokoomus valehdellut ennenkin eikä ole oikaissut.
- Anonyymi
Ville-Pentin pitäisi vielä opiskella.
https://www.kuntaliitto.fi/laki/julkisuus-ja-tietosuoja/kunnan-viranomaisten-toiminnan-julkisuus - Anonyymi
Klopilla noussut keltaanen päähän.
- Anonyymi
Joku typerä Keijo yliselän sähköpostihan kupletin juonen avasi. Ja hyvä niin. Heikkilä liioitteli aican kuin olisi valtion turvallisuustason asiasta kyse.
Mikä on hänen oma suhde Säätiöön? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku typerä Keijo yliselän sähköpostihan kupletin juonen avasi. Ja hyvä niin. Heikkilä liioitteli aican kuin olisi valtion turvallisuustason asiasta kyse.
Mikä on hänen oma suhde Säätiöön?Ei ole rehellisyydellä väliä nykyvaltuutetuilla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole rehellisyydellä väliä nykyvaltuutetuilla
"Hyvältä tuntuvia päätöksiä"
Sulle-mulle-mulle-mulle ja sulle"😂
- Anonyymi
Ei tuo pidä Alaharmissa paikkaansa, koska me ei olla saatu mitään..
- Anonyymi
Mutta eikös siellä just oo kaikkea?
- Anonyymi
Yhteiskunnan massilla käy kykypuolue ei yksin Kauhavan kaupungissa vaan isot rahat kuppaavat valtiolta.
On suurille pörssiyhtiöille jotka tukevat pääasiassa Kokoomusta vaaleissa ohjattu kehittämisrahaa melleviä määriä.- Anonyymi
Lutuusia poijjat kun vähä kinasteloovat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lutuusia poijjat kun vähä kinasteloovat
Mun firma on menos konkkaan hoitaisko kaupunki rästit pois? Kehen voin olla yhteyksissä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522993Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981