Globalisaation on hyvä aloittaa Euraasian Liitosta

Anonyymi-ap

Kun onnistuu näkemään Euraasian yhtenäiseksi, silloin on tehnyt ison askeleen globalisaatiossa.

Euraasia nimittäin ei ole yhtenäinen ja sen yhtenäisyys on kovan työn tulosta.

Euraasian Liittoa voi lähestyä USA, jos tahtoo rakentaa kokonaisuus tai Euraasian Liittoa voivat aloittaa rakentaa itse euraasialaiset, joiden koti Euraasia on.

Euraasia olisi myös Euroopan luonnollinen poliittinen siirto aikaansaada jotakin järkevää, koska suhteet ovat geopoliittisia monelta osin ja tulos on nähtävissä nopeasti.

Eurooppa yrittää USA:n kanssa globalisaatiota, mutta ei ota laskuun ennen kaikkea Euraasian muita tärkeitä osia, josta syntyy ongelma.

USA:n valkoinen arjalainen johto kuuluu Läntiseen Euroopan perinteeseen, mutta niitä erottaa geologia, mikä luo joka tapauksessa USA:sta oman kulttuurin. Voi miettiä, että heittääkö USA toisiin kulttuureihin tai tahtooko Eurooppa palauttaa USA valkoiseksi länneksi?
Loogisesti saa ajatella, että jos USA on globaali ja on evoluutiossa paikka, minne päädytään Afrikasta, niin ollakseen globaali, sen pitää olla kaikkien rotujen ja kansojen välisesti tasa-arvoinen, eikä vain valkoinen arjalainen.



Ehkä Eurooppa ei näe Euraasia kokonaisuutena?

1

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Euraasia liitto olisi kommunistisen kiinan hallitsema.
      Eurooppa olisi sen provinssi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2349
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1930
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      39
      1679
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      114
      1552
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1191
    7. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    8. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      69
      1106
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      901
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      887
    Aihe