kausien 67-68&74-75&68-69 top 10 parhaat tappelijat

Anonyymi-ap

74-75

1.battleship kelly(otti roolin tappelijana jossa ei tappelutilanteissa antanut paljoo mahdollisuuksia kellekään koska niin nopeat vaistot että pystyi parilla iskulla kukistamaan jo)

2.gassoff(hyvin samanlainen tappelutilanteis kuin battleship kelly joskin sillä erolla että teki vastustajista lähinnä muussia eli oli hyvin rankka tappelija joka murskasi aina vastustajat jotka usein joutui paikkailtavaksi pukuhuoneeseen)

3.schulz(herätti kauhua vastustjissa eikä syyttä koska osas pelata fiksusti kiekollisena ja kiekottomana todellinen kauhu ja tappeluissa niin vahva jeppe että pystyi aina ottamaan vastustajan parhaat aseet pois vahvan fysiikan ja terävän älyn seurauksesta ja osas myös tarvittaessa lyödä lujaa luuvitosella ja oli näihin aikoihin NHL:n paras pelaaja ja flyersin paras pelaaja, anteeksi vaan bill barber ja b.clarke mut kyl dave hammer schultz oli paras)

4.oreilly(yksi matsi jossa otti kuokkaan schultzilta mut uusinnassa pystyi kukistamaan hänet ja kehittyi tappeluissa paremmaksi sillä oppi malttamaan mielensä milloin lyödä ja milloin jättää lyömättä mut edelleen ongelmat näkyi tappelutilanteissa aika-ajoin siinä että oli joitain vahvempia ja älykkäimpiä tappelijoita bvastaan hieman ongelmissa)

5.nystronm(liian paljon vältteli liigan parhampien tappelijoiden kohtaamisia kuten vältti battleship kellyn, schultzxin, gassofin, oreillyn, orrin, korabin muun muassa mut fakta toisaalta se ettei juuri hävinny)

6.c.gillies(voimahyökkääjän prototyyppi joka myös osaa tapella eli pelätty luuvitosen käyttäjä joka ei säästele iskuja ainakaan)

7.orr(legendaarinen liigan paras pakki alkoi ottaa roolia myöös tappelijana aika-ajoin tällä kauvella hieman edelliskautta enemmän )

8.rota(rooli otattaa jäähyjä ja samalla itse jäähyjä ei aiheuttanut edes ongelmia omalle joukkueelleen eli hoiti työnsä tehokkaasti ja tappeluissa edelliskauteen verrattuna ei ollut yhtä dominoiva muutamissa tappeluissa, mut muutaman kerran näytti kykynsä voittaa helposti)

9.paiement(ei vielä tulokaskauvellaan lunastunut niitä odotuksia kuinka pelätty oli juniorisarjoissa mut muutama kerta todisti sen että kyky painia, sitoa vastustaja ja antaa muutamat terävät iskut on edelleen hänen repertuaarissa)

10.park(kyky pelata voimahyökkääjänä tekemällä paljon pisteitä ja samaan aikaan tarvittaessa tapella mut tällä kauvella tappelut jäi aika minimiin minkä takia ei ylempänä mut jos haluais tapella enemmän niin nousisi ainakin pari pykällä ylemmäks)

jatkan huomenna loput 68-69 ja 67-68 kauvet koska nyt ei ehdi =)

kirjoittaja Juha pohjola

1

330

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      67-68

      1.sanderson(otti ison voiton fergusonista ja muutenkin ei kokenut tappioita)

      2.ferguson(voitti usein mut hävis sandersonille)

      3.awrey(muutama tappelu jossa tuttuun tapaansa hyökkäs toisen kimppuun joka ei voinu puolustautua mut herätti huomion parilla isolla voitolla)

      4.orr(kyky välttää tappiot tappeluissa huomattiin liigassa)

      5.fleming(tappelee vain parhaimpia vastaan)

      4.gordie howe(yleensä piti hanskat käjessä mut sillo kun tappeli niin jälki oli ruhjovan dominoivaa ja hienoa nähdä että osallistuu aina kovalla innolla scrum-tapahtumissa)

      5.B.Plager(yhdistelmä hyvät avaussyötöt ja kovat otteet ihastutti monia)

      6.b.hull(teki maaleja, taklasi, blokkasi ja taisteli sekä tappeli)

      7.t.pratt(avaussyötöt, taklaukset ja kovat otteet kombinaation herätti huomion monissa!)

      10.douglas(heittäytyy hurjalla asenteella joka vaihdossa kun astuu laatikkoon ja osallistuu kovalla aggressiolla joka tilanteisiin ja välillä se kostaantuu tyhminä jäähyinä ja tappeluissa tuli tunnetuksi painimatseista)


      68-69

      fleming(iso voitto fergusonista )
      2.ferguson(ainoa tappio flemingille mut muuten tuttua kovaa voittoprosentilla etenemistä koko kausi)

      3.ted harris(toe to toe tyyli tapella tuottaa välillä tappioitakin)

      4.orr(muutama hieno näytös ilman hanskoja herätti huomion jossa moni ihaili "hän on tosi vahva kuin karhu kun paiskoo vastustajan jäihin niin heleposti")

      5.cashman(hieno kausi niin ilman hanskoja kuin hanskojen kaa! upea johtaja jäällä jossa ansaitsee kaukalossa huomion armottomalla taistelulla)

      6.sanderson(herätti huomion cashmanin kaa bruinsissa ja kolmas orr jotka aiheutti bruinsille paljon iloa kauven aikana)

      7.vadnais(kokonsa turvin pystyy usein välttään tappiot kun tappelutilanteissa tappelee)

      8.goldsworthy(herätti huomion haastamalla muutaman liigan parhaimman eikä kokenut edes mitään suuria ongelmia)

      9.hull(isolla koollaan välillä tappeluissa aiheuttaa ongelmia vastustajille)

      10.s.savard(tappeli välillä suurella sydämellä mutta aika usein myös koki raskaan tappion )

      kirjoittaja juha pohjola

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      81
      1924
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      36
      1241
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      964
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      879
    5. 90
      764
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      70
      737
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      674
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      647
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      628
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      584
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      581
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      34
      566
    13. 36
      524
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    19. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      424
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      419
    Aihe