Tsekissä räjähti ammustehdas, niitähän räjähteli jo ennen Venäjän suoraa hyökkäystä, oliko mm Bulgariassa ja Slovakiassa. Suomessakin venäläisten kiinteistöillä nähty liikettä?
Melkoinen KGB-vyörytys käynnissä. USA:ssa Trump valtaan, sitä ennen Argentiinaan Milei...
Suomessakin syytä pitää silmät auki, olettaisin.
Melkoinen KGB-vyörytys käynnissä. USA:ssa Trump valtaan, sitä ennen Argentiinaan Milei...
Suomessakin syytä pitää silmät auki, olettaisin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
He vaikuttavat olevan palaamassa samaan mitä tekivät ennen hyökkäystään. Hyökkäyksen alettua heidän huomionsa ikään kuin kiinnittyi täysin sotatoimiin, tiedustelu ja vaikutus näytti tukevan sitä vain propagandalla.
Oliko kyseessä jonkinlainen sisäinen kamppailu sotilas- ja tiedustelulinja välillä? Kun tiedustelu ei saanut pidettyä Ukrainaa hyppysissään, sotilaat saivat vuoronsa yrittää ja silovikkien johto hymyile sekin hetken heille. Nyt kun on käynyt selväksi, ettei sotilaista ole saamaan täyden käden voittoa, on tiedustelu- ja vaikutuspuoli taas palaamassa entiseen voimaansa?
On nuo kyllä sellaisia kuin ovat. Jumala isänmaata noilta siunatkoon, noilta russeilta! Niin sanoi jo Paasikivikin.
VOITTAA? Mutta Ukrainahan on jo hävinnyt sodan.
Ja millähän perusteilla?
Saako edes nukkuessa sulkea silmänsä?
Sodan 4. päivä on jo menossa ja Venäjän ote lipeää yhä enemmän,
Nyt tarvitaan lisää P-Korealaisia ja Bäcmannilta myös apua viihdytysjoukkojen perustamiseen.
Nytkö se sota vasta alkoi, kun sodan alusta on mennyt 4 päivää?
Totta kai Venäjä voittaa tuon sodan, se on jo kirkossa kuulutettu.