Vaikka itse on raiskauksesta tuomittu rikollisen moottoripyöräkerhon jäsen. https://www.hs.fi/pkseutu/art-2000011124833.html
Perussuomalainen ehdokas vaatii katuja turvalliseksi!
Anonyymi-ap
43352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Alkaa olla helpompi luetella ne persuehdokkaat, joita ei ole tuomittu vakavista rikoksista.
Muttei sentään jihadisteja niin kuin demareilla? Eikä unohdeta ympärileikkaaja husua?
Älä nyt ole noin vaatimaton! Tokihan voit kertoa SDP:n terrorismista tuomittujen ehdokkaiden nimet, samoin kuin silpomisesta tuomitun "husun" henkilöllisyydenkin?
Vaaliteltoilla soi "Kriminal tango...."???
Ei päivää ilman piirtoa / Nulla dies sine linea!
Purralla riittää nyt töitä.
Suomalaiset ovat pahimpia mustalaisia Euroopassa. Ettekö te tajua sitä.
Onko taas lääkitys jäänyt vajaaksi?
Puolueenne on häpeä Suomessa ja naurettava Eu- parlamentissa.
Onkohan vetänyt steroideja nuorempana ja sen takia meni pää sekaisin?
Cannon ball ja helvetin enkelit ovat persuin tukijoukot . Onhan Putinillakin motojengi yön sudet.
Uskottelevat olevansa kaalimaan vartiota, vaikka ovatkin pukkeja kaaleja syömässä.
Monet meistä partiovat kaduilla ja teillä Suomen Sisun / SS- järjestön nimissä muka katurauhaa tuomassa. Kaikki kuitenkin tietävät mikä tuokin järjestö on "miehiään".
Mutta eipä sinusta vellihousu vassarista ollut partioimaan mihinkään. Kotisohvalla jointia polttelemassa ja haukkumassa katujen turvaajia!
Demareiden Aleksanteri järjestö kehiin, rajat auki.
Olipa typerä kommentti.
Mitä muuta elämäntaparikolliselta roskaväeltä voi odottaa?
Kaiken lisäksi persut ovat ylimielisiä paskiaisia.
Sanohan tuo kasvotusten. Et uskalla, plösö.
Kenelle se pitäisi sanoa kasvotusten? Olen sanonutkin. Mutta en sano enää. En halua olla yhdenkään persun kanssa koskaan missään tekemisissä. Pelkästä persun näkemisestäkin tulee kuvottava olo. Yäk!
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011126375.html
Riikka ja puoluesihteeri Vuorenpää uhriutuvat siitä, miyten vaikeaa ellei peräti mahdotonta kaikkien ehdokastarjokkaiden taustojen tarkistaminen on. Eivätkä he siinä mitenkään väärässä ole, mutta unohtavat autuaasti, että muilla puolueilla on täsmälleen samanlaiset haasteet.
Kuitenkin juuri persut näyttävät erityisesti vetävän puoleensa kaikenlaisia hyypiöitä. Miksikköhän?
AP on artikkelin tyyppi
https://www.iltalehti.fi/mieli/a/2641fa3c-1976-4112-bb1d-de701e508699
ALOITTAJA "UNOHTI" mainita, ENTINEN ehdokas
Perussuomalaiset poisti ehdokkaan ehdokassivuiltaan sen jälkeen, kun puolue oli kuullut tämän tuomioista!!!!!
Tuo oli sinulta persulta todella huono vitsi.
Ihminen ei siis voi muuttua ?
Persukin voi muuttua. Huonompaan suuntaan näemmä.
Taas kerran, todellakin sinua ja mustaa mielenmaailmaasi, sairasta sellaista hyvin kuvaava kommentti.
Ai niinkö? Miksi sitten niin monet rikolliset hakeutuvat juuri persujen ehdokkaiksi? Onko persut ainoa puolue johon he kelpaavat?
Eivät he ole rikollisia, tuomionsa kärsittyään. Suomessa ei pitäisi olla mahdollista rangaista samasta rikoksesta moneen kertaan - osa puolueista ja kansalaisistakin sellaista tuntuu kuitenkin tekevän. HS;n myönteisellä avustuksella.
Kyllä teillä peruilla on todella sairas ja kiero arvomaailma, ei voi muuta sanoa.
Niin, kai se suomen perustuslaki ja ihmisoikeudet ovat sellaisia sairaita. Millä "teillä" persuilla ?
Lähteekö persu ihmisestä, vaikka tämä lähtisi persuista?
On nää vihavasemmiston ihmiset sitten älykkäitä.
Kadut ovat turvallisempia, jos pojulta otetaan ajokortti pois ja valvotaan liikkumista vaikka jalkapannan avulla.
Minua aina pelottaa kadulla, kun tulee vastaan persun oloinen.
Totta. Koskaan ei tiedä vaikka häiskällä olisi vasara taskussa.
Persuthan siellä kaduilla on ammuskelleet.
Matu jengejä!
Jos otetaan pahoinpitelyitten, ammuskelujen, pedofilian, vihapuheiden, ym. rikosten lisäksi myös vasarointi saavuttaa puolue jäsentensä joukkovoimalla huipputulokset poliitikkojen rikostilastoissa.
Ai että ehdokkaanne kuuluvat rikollisiin moottoripyräkerholaisiinkin ja raiskaavat ihmisiä mennen tullen?
Persupuoue on ylittänyt kaikki rajat. Olisitteko voineet kuvitella?
Persut ovat vuosia tälläkin palstalla kehuneet, että "Meitä persuja pelätään!".
Vihdoinkin moni ymmärtää, että on syytäkin.
Pelasta päiväsi, kierrä persu kaukaa.
Hyvä kommentti!