Meidän on oletettava, että Trump työskentelee Putinille, jos ei muuta todisteta. Tämä on arvostetun brittitutkijan Keir Gilesin näkemys. Trumpin käyttäytyminen on niin ilmiselvästi Moskovaa suosivaa, että hän näyttäisi toimivan täysin Kremlin pussiin.
Nyt Trump on ilmeisesti hölläämässä Venäjä-pakotteita ilman, että tulitaukoa saadaan aikaan. Ukrainalle ei ole luvassa lisää tukea. Se, että Ukraina saa edelleen Bidenin kautena hyväksytyn tuen loppuja sekä tiedustelutietoa (katkon jälkeen) on osoitus, ettei Trumpin valta ole rajaton. Hän joutuu ottamaan, ainakin vielä, muiden republikaanien mielipiteitä huomioon.
Nyt Trump on ilmeisesti hölläämässä Venäjä-pakotteita ilman, että tulitaukoa saadaan aikaan. Ukrainalle ei ole luvassa lisää tukea. Se, että Ukraina saa edelleen Bidenin kautena hyväksytyn tuen loppuja sekä tiedustelutietoa (katkon jälkeen) on osoitus, ettei Trumpin valta ole rajaton. Hän joutuu ottamaan, ainakin vielä, muiden republikaanien mielipiteitä huomioon.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Yle kirjoittaa asiasta:
https://yle.fi/a/74-20152079
Ja vielä ihmetellään miksei Tukholman Profetiassa liikenekä apuja ulkoa, mm. USAsta..
..no mutta, olkoot toiste jos positivistit niin erittäin pienissä mielissään toivovat. Koska ajattelustahan ei kontekstissaan pysty nimekskä edes alkaa puhua
Paras varautua pahinpaan.
Pahin on nykytilanne; jossa WEF-kultti jonestownittaa Suomen, kansakunnan - sekä jopa tuon luonnonkin - jo tapahtuneen perikadotuksen jälkeen täystuhoon. Sosiologias kutsutaan absurdistani-kakistokratialaks. Eli siis aivopesukulttisuhmurointeja, täyden imploosion lopputulemalla.
Sen aripuheloisen sijoittaisin itse moisia korjataksee, ylipäällikkönä. Muutoinhan Suomen olemassaolojatkomoitten lentorata on, näitten WEF-kulttilaisten ohjauksessa, jo täydes Muprhyn Lain -putkessa; valit. Tai sitten ei ole ja stupidon gaslightaukset hyväksytään. Aivan yks ja sama, viimekädessä.
Kuun sivuposken harmaalla puolella kryptoliskot jo virittelevät biseksualisointi sekä insestisointilasereitaan monacotownaukseen tähdäten. Suomen graniitin sisällä luikertelevat eliöt haggaavat konekirjoitusvälineitään (Brother & Remington ja muut) testatessaan Kälviävillagetuksen mahd. Ollisuutta.
Suljetultako viestittelet? Vai piilotitko pillerit, että otat myöhemmin kunnon täräytyksen kerralla aivoihisi, että taju lähtee?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/7e933abe-b5ac-4cab-9926-90ede63879fd
Ei epäilystäkään. Putin tietää kuinka psykopsattinarsistia käsitellään. Onhan hän itsekin samanlainen, mitta osaa paremmin vetä Trumpia naruista.
Ja jos venäläiset on hullu kansa niin viel hullumpia on amerikkalaiset. Siellä sentäs oli vapaat vaalit, Venäjällä ei!
Ei pidä luottaa Britannian orjakauppiaisiin.
Tukholman Profetiassa kerrotaan SELKEÄSTI miten toimia ja mihin luottaa ynnä mihin ei. Jossei Totuus maita, ei voi mtn - eläkööt kaikki tyynni imploosioituvassa valheenvaltakunnassa sitten. Passaahan tuoki.
Britit on huippuporukkaa.
Parempi olisi kun muu maailma heittäisi Kiinan, USAn ja venäjän huitsin nevadaan, sulkisi näiltä rajat. Ko maista ei ole kuin riesaa ihmiskunnalle.
Eurooppaa neuvoisin siirtämään kaiken tarvittavan EUn sisälle.
sehän on täysin selvä asia on dementikkoon verrattava ja täysin putin naruilla vetävä zompi, kuvittelee itsensä kukkulan kuninkaaksi ja vielä sanoo haluavansa Grönlannin, hinnnalla millä hyvänsä, siis täysi kusipää! vance ei uskalla mennä muualle kuin sotilastukikohtaan kun on allerginen lumipalloille ja kananmunille mutta toivottavasti saa kuitenkin jonkun lumipallon ja kananmunan, vaikka muistoksi matkaltaan!!!!!!!!!!!!!!!!