Näin vaatii persut
Apukoulut takaisin
Anonyymi-ap
11189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Persuille liian vaativaa.
Kaikki vaatii. Vain vasurit on kaikkea yhteiskunta kehitystä vastaan.
Apukoulu tekisi hyvää sinullekin, jotta oppisit, että "yhteiskuntakehitys" on yhdyssana.
minä olen tuota kaveria korkeammalla ja jätän isot kirjaimet ja välimerkit pois 🤔
missä sinä asut ja paljonko sinulla on rahaa ? taidat jäädä kakkoseksi , kuten yliopiston hummahumanistin tutkinnon suorittaneet vain kovat tieteet on arvostettuja
ei kyllä kehitysvammaiset kuuluvat yliopistoon , koska inkluusio
Joku kohupersu voi päästä apukoulun voimistelun lehtoriksi?
Kyllä persujen lapsille on taattava heidän tarvitsemansa opetus, ei yhtä ryhmää saa jättää oppimisen ulkopuolelle.
Persupienokainen jää apukoulussakin luokalle, mutta hänestä voi isona silti tulla ps kansanedustaja?
"Me olemme todellinen ruohonjuuritason puolue, ja se on meille vahvuus. Meillä kenestä tahansa voi tulla mitä tahansa, kuten lukuisat esimerkit tässäkin salissa osoittavat, eikä tarvitse kulkea broilerimankelin läpi. "
Siis persujen lapsille omat koulut: apukoulut.
Oppisivatko tulevat persujen sukupolvet siis vihdoin lukemaan?
Toivotaan, että persujen seuraava sukupolvi oppii lukemaan ja sitä seuraava sukupolvi myös ymmärtää lukemansa. Nythän persut ovat tulleet jäädäkseen:
Luokalle.