Käykääpä kirjoittamassa nimenne adressiin:
http://kansanaanestys.fi/
Kansanäänestys EU:n perustuslaista!
3
272
Vastaukset
Luin tutkimuksesta, jossa oli kysytty ranskalaisten ja hollantilaisten kantoja perustuslakiin. 20 tärkeintä perustetta äänestyskäyttäytymiselle olivat sellaisia, joista ei edes perustuslaissa päätetä. Että se äänestyksen tarpeesta.
- KARVINISTI
koska perustuslain kirjoittajat vähät välittää kansan tarpeista. Perustuslaki on kuollut ja kuopattu, siitä ei tarvitse enää välittää.
Suomea se ei edes koske, sillä Suomi ei ole EU:n jäsen, mutta ei-äänivyöry EU:lle on silti terveellinen muistutus EU hihhuleille. - loogikko
KARVINISTI kirjoitti:
koska perustuslain kirjoittajat vähät välittää kansan tarpeista. Perustuslaki on kuollut ja kuopattu, siitä ei tarvitse enää välittää.
Suomea se ei edes koske, sillä Suomi ei ole EU:n jäsen, mutta ei-äänivyöry EU:lle on silti terveellinen muistutus EU hihhuleille.Jos nyt päättäjät järjestäisivät kansanäänestyksen EU:n perustuslaista se olisi sama kuin heittäisi koiralle luun. Hommahan on jo ohi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647