Pervoilu nousi persujen makkaratelttojen kuumimmaksi puheenaiheeksi?

Anonyymi-ap

Grilli vietiin etäämmälle teltan takaosasta?

19

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ensin makkaraa, sitten pulkassa vetoa, seuraavaksi munia ja lopuksi persuilua. Hyvät kansalaiset varokaa perustelttoja!

      • Anonyymi

        Tarjooko sebe mustaa makkaraa ?


      • Anonyymi

        Jytkyjunaa ei siis enää ajeta kuin pressulla peitettynä?


    • Anonyymi

      Persut ovat vouhottaneet vanhusten puokesta.Miksi siis leikkaavat yli 16 miljoona kotihoidosta ja eipä vammaisetkaan pääse helpolla sillä ainakin20miljoona lähtee
      palveluista.Purra ja Orpo ja koko hallitus pimittää valtavien leikkausten määrää.Vaalien jälkeen sitten kerrotaan totuus.Nyt yritetään tukkia halvalla makkaralla suut ja kääntää katseet pois pedofiili ehdokkaista,vanhusten ja vammaisten aseman huonontamisesta jne.Purra ärjyy ja irvistelee ja Orpo napoo rillejään hermostuneena kuinka eliitin muka pitäisi osallistua"talkoisiin".Pitäisi rahvaalle riittää kun pressa ja vaimo näyttävät kuinka mukavasti eliitti asuu.Vähän kun köyhän nälkäisen antaisi nuuskaista eliitin ökykalliita pihvejä.

      • Anonyymi

        Endlösung?

        "Ainoa mitattava ja siten kiistatta olemassaoleva ihmisarvo on yksilön instrumentaalinen arvo. Yksilöt voidaan perustellusti asettaa arvohierarkiaan sen mukaan, miten paljon heidän kykyjensä tai osaamisensa poistaminen yhteisön käytöstä heikentäisi yhteisöä."

        "Kunnes joku kertoo minulle, että miten niin kaikki ovat samanarvoisia, olen edellä sanotusta seuraten sitä mieltä, että erilaisuus on eriarvoisuutta ja että kaikki ovat eriarvoisia. Sen sijaan, toisin kuin egalitaristit kuvittelevat, eriarvoisuudesta ei seuraa vähempiarvoisten kaasuttaminen, ellei kaasuttamiselle ole muuta pätevää syytä."

        https://www.halla-aho.com/scripta/ihmisarvosta.html


    • Anonyymi

      Vanhuksilta ja vammaisilta ja sairailta leikataan, mutta valtion velkaa otetaan silti ennätystahtia. Ei toimi tuo Purran taloudenpito.

      Osa kansasta muistaa vielä edellisen vaalin alla annetut petetyt lupaukset.

    • Anonyymi

      Persujen pervoilu seis iskulause taisi tarkoittaa heitä itseään?

      • Anonyymi

        Ihanko itse keksit? Wautsi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihanko itse keksit? Wautsi.

        Eikö yhtään tunnu siltä, että hillotolppaeliitti olisi potkinut vankasti oman maalinsa "pervoilu seis"-teemallaan?


    • Anonyymi

      Huulet tötteröllä vaaleja kohti!

    • Anonyymi

      Toivottavasti joku heittää jossain kohtaa happoa Purran päälle...

    • Anonyymi

      Kelpaako Sheikin poika makkarateltalle kampanjoimaan?

      • Anonyymi

        Moni persu haaveilee teltalla poikahaaremista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moni persu haaveilee teltalla poikahaaremista?

        Hampparin väärä (kutsutaan myös hampparin käyräksi) houkuttelee kaikki percel-pojat teltalle jonottamaan.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/14848709/hamppari-ja-hampparin-vaara


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Huomenna on pyhäpäivä eli kylmäkarhupeliä taas tiedossa......

      • Anonyymi

        Moternilla persuteltalla poika saunoo?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moternilla persuteltalla poika saunoo?

        Voi sitä ähinän määrää, kun hikiset persupojat ottavat mittaa toisistaan? Kuka saa isoimman makkaran luonnonsuoleen.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      133
      6520
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      578
      2343
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      46
      1610
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1361
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      88
      1206
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      66
      1048
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1045
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1032
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1008
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      956
    Aihe