Valon nopeus ja matematiikka Koraanissa

Mielenkiintoinen artikkeli valon nopeudesta ja monista muista Koraanista matemaattisesti laskettavista asioista:

http://www.answering-christianity.com/speed_of_light.htm
4477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos otetaan raamattu, ja annetaan se kirjaimille
järjestysluku 1, 2, 3...jne. useaan miljoonaan asti
niin niillä luvuilla voidaan todistaa tai kumota
maailman kaikki asiat.

Ja väittää että Raamattu näin todistaa.

Kaikkeen ne ihmiset hurahtaakin.

Äänestä

Ei älyn häivääkään. Mielivaltaista leikittelyä numeroilla.

Äänestä

Jossain kuulu sellasia juttuja, et jotku usalaiset tiedemiehet on saanu mikroaallon liikkumaan teleportaalitekniikalla kymmentuhat kertaista valon nopeutta.

et sinne romukoppaan se nopeuden huippu sit kolahti.

Äänestä
  • Lisäksi tietyn valonmuodon pitäisi kulkea normaalistikin ylivalonopeutta ja toisaalta tutkijat ovat saaneet lasersäteen kiihtymään yli valonnopeuden..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karim kirjoitti:

Mielenkiintoinen artikkeli valon nopeudesta ja monista muista Koraanista matemaattisesti laskettavista asioista:

http://www.answering-christianity.com/speed_of_light.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu