Miksi ihmiset paapovat joitain uskovia oletteko ihmetelleet? Miksi niitä jotka ovat eronneet ei raamatullisen syyn takia ja elävät parisuhteessa vaikka eivät saisi niin heidän uskovat ystävät ovat silti heidän facebook kavereita. Raamatussa sanotaan jos he eivät käänny kun heitä nuhdellaan älkää olko heidän seurassaan enää yhteys pitäisi katkaista kohta te olette samanlaisia kuin hekin. Mukaudutte heidän kanssaan maailmaan.
Te hyväksytte heidän synnit
Anonyymi-ap
10219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
He menevät helvettiin koska ovat hyljänneet Jeesuksen he elävät maailman tavalla.
Pidä omasta elämästäsi kiinni, että olet nuhteeton.
Toisten parisuhteet - olkoon ne ajallisia, siis ei kirkollisia, tahi kirkollisia- sen ja sen kirkon nimen alla, sekään ei sinulle kuulu.
Kulje vain omissa mokkasiineissa.
Adventistisessakin liitossa, mies hakkaa vaimoaan, jotta muka- muka lakihenkisyys toimisi moitteettomasti, että vaimo joutuu pakenemaan miestään, eroon.
jne. jne, jne.
eli et ole tuomari----
En ole tuomari mutta sanoin mitä raamatun sana todistaa.
Eroa ei kielletä mutta uudelleen naimisiin meno kielletään jos ero ei ole ollut raamatullinen.
Olen Herran palvelija.
Vastaus 12:51:lle Pidän ja se tapahtuu hänen armostaan hänen voimansa kautta. Olen tehnyt parannuksen ja parannuksen teko tarkoittaa sitä että luopuu niistä asioista jotka eivät ole Hänen tahtonsa mukaisia.
Kirje galatalaisille 5:24-25 Ne jotka ovat Jeesuksen Kristuksen omia ovat ristiinnaulinneet vanhan luontonsa himoineen ja haluineen. Jos me elämme Hengen varassa meidän on myös seurattava Hengen johdatusta.
Ei minua kiinnosta miten sellaiset ei uskovat ihmiset elävät joita en tunne eikä minua kiinnosta mihin he joutuvat tai että mihin ystäväni joutuu oman elämänsä jälkeen.
Totesin vain tosiasiat raamatun silmin.
voi hyvänen aika teidän , > kääntymyksiänne < . . .
lukekaa "niinkuin kirjoitettu on", sillä 2000 vuotta sitten kansa KÄÄNTYI
Vanhasta liitosta Uuteen liittoon Kristuksessa , =, nykyisen ajanlaskun alussa Jkr.
Siis : KRISTUKSESSA , - ei minun ratkaisussani .
milloin tajuatte edes historian !
Ei taida montaa olla jotka pääsevät häihin mukaan sitten kun Herra Jeesus hakee seurakunnan.
https://www.lapuanpiispa.fi/puheet/sinut-on-kutsuttu-juhliin/
Yhden hengellisen kirjan sanoin sellaiset ihmiset leikkivät kirkkoa he eivät ole kiivenneet kallion päälle vaan ovat jääneet sen juurelle.
Entinen ystäväni palasi takaisin maailmaan. Ei Jeesus häntä tule sieltä hakemaan hänen pitää itse tulla takaisin.
Oletko kertaakaan miettinyt miten tekosi vaikutti vaikuttaa lapseesi? Miten hänen oelastumisensa laita on tuleeko hän pelastumaan vai onko hän mennyt piloille? Etkö välitä edes siitä mihin oma lapsesi on menossa?