Halli palaa tippavaarassa alle kilometrin päässä paloasemalta silti palokunta ei ehdi paikalle kuin 30 min päästä. ..vaikka palopaikka näkyy miltein ikkunasta.
Palokunnan nopeus
8
468
Vastaukset
- Anonyymi
demareitten syytä
- Anonyymi
Onko siellä paloasemalla kokoaikainen päivystys vaiko ei ???
- Anonyymi
Kas kun palohälytys tehdään hälytyskeskukseen johonkin pääkaupunkiseudulle, ne siellä opastaa kuntaliitosten takia naapurikuntaan ja sotku on valmis.
- Anonyymi
Oletko varma ettei palokunnalla ollut alla toista tehtävää toisella puolella lääniä?
- Anonyymi
Mistäs tuonkin tiedät mikä milloinkin kestää, oletko joku toistaitoinen huutava työnjohtaja jossakin..
- Anonyymi
Se on lähes yhtä nopea kuin Israelin armeija. Hamas hyökkää niin näillä menee tuntikausia muutaman kymmenen kilometrin matkalla. Pitää varmistaa että homma on ohi paikalle saavuttaessa. Sitten voidaan todeta, että ei voitu mitään 🥲
- Anonyymi
Pispalan palokuntakaan ei ainanaan lähtenyt, ennen kuin kolmas talo oli tulessa ja sateella ei ollenkaan.
- Anonyymi
Tai ilmoitus tehtiin puoli tuntia palon syttymisen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673384- 1432370
- 921888
- 1711619
- 891500
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761454- 651446
- 711226
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771150Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351118