Taitaa Stubbin puhelin soida tänä iltana tiuhaan.
Stubbin lausunto kova isku maailmasotateollisuudelle
Anonyymi-ap
11155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mikähän lausunto? Stubb on antanut aika paljon lausuntoja.
Se että Putinin kanssa pitää alkaa neuvotella. Tai jotain sellaista.
Parempi sekin kuin sota. Ihmiset eivät täällä pullamössömaassa tajua kuinka hirveä asia on sota. Ei muuallakaan läntisessä Euroopassa.
Ei sanonut että Putinin kanssa pitää neuvotella, vaan sanoi että Putinin kanssa voidaan alkaa neuvotella sitten kun Venäjä lopettaa hyökkäyssotansa.
Sellaistahan ei ole näköpiirissä, koska Venäjällä ei ole mitään aikeita lopettaa aloittamaansa hyökkäyssotaa, eikä edes suostua mihinkään tulitaukoon. Venäjä pyrkii vain kiihdyttämään hyökkäyssotaansa kaikin tavoin.
Stubbin puheet alkaa olla yhtä sekavia kuin Trumpinkin. Juurihan tämä sanoi että Putiniin ei ole luottamista.
Semmoista se on kun joku alkaa kuvitella suuria itsestään ... oli yksi Aaltolakin joka johtajan tittelin saatuaan ylitti moninkertaisesti laitoksensa budjetin menopuolen , aivan vain päästäkseen otsikoihin ... Tämä taas uskottelee muuttavansa maailman järjestyksen vaikka valittiin virkaansa "kahdesta pahasta pienempänä.."
Totta on että pitäisi harkita moneen kertaan mitä sanoo.
Siis mitä Stubb sanoi?
Kertoi että voidaan valmistella poliittisten suhteiden palauttamista Venäjän kanssa, sitten kun Venäjä lopettaa hyökkäyssodan.
Venäjä ei ole lopettanut sotimista, eikä ole aikeissa lopettaa. Venäjä ei ole suostunut edes minkäänlaiseen tulitaukoon, eikä sillä ole aikomustakaan suostua.
Joten sota jatkuu entisellään, eikä mikään muutu suhteissa.
Stubbin puhelin? Miksi ja mitä puheluita hän siviilipuhelimeensa saa? Ja mistä tiedät?
Kuka v...u välittää stubidon örvellyksistä, oikeasti?
Oliko stupilla kädet taas kiinni toisissaan ja sormien päät yhdessä...