sai kutsuttua Netanjahun kylään Unkariin lupaamalla erota ICCstä ja olla pidättämättä tätä, että se paljastuisikin torstaina huijaukseksi ja Netanjahu laitettaisiin rautoihin ja vastaamaan myöhemmin Gazalaisten teurastuksesta Haagin kansainväliseen rikostuomioistuimeen 😂
https://yle.fi/a/74-20153452?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp
https://yle.fi/a/74-20153452?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp
Vastaukset 27
Vanhimmat
Jos Orban on yhtään inhimillinen olento, hän pidättää navetanhajun.
jos ei orban pidätä netanjahua, unkarin kansa sitä vaatii.
EU vaatii Orbania tilille rikoksesta.
Ei taida enemmistöä unkarilaisista kiinnostaa paskaakaan.
Eikä muuallakaan. Ainoastaan ideologisia lahkolaisia kiinnostaa ICC:n ”tuomarien” pelleily.
Eivät taida olla unkarilaiset niin typeriä kuin meidän ääriuskovaiset, kristilliset ja äärioikeistolaiset.
Haha, tää ois kyllä hyvä jekku 😂
Suomi voisi virittää kanssa ansan. Laittaa vaikka mainoksen että ilmaisia kipoja jaossa Espalla ja sitten *naps* hilut ranteisiin ja ukko Haagiin.
Huomenna on jännä päivä....Netanjahulle.
Saattaa puttepaska olla sitten seuraava.
Zelenski samaan nippuun ja hourulasta haetaan vielä Biden.
Gazan teurastaja on nyt Unkarissa, hiippaili yön pimeydessä, ei päivänvalossa uskaltanut.
Nyt Viktor, laitappa teurastaja rautoihin, niin saamme oikeutta Gazalaisille ja koko maailmalle.
Näytille tolppaan nilkoista roikkumaan kuin Mussolini aikoinaan.
Unkari pääsisi kuuluisuuteen ja maailmankartalle nyt kun pidättäisi murhaajajutikan.
Joutusi rikkomaan diplomaattisen koskemattomuuden suojan. Tarkoittaisi sitä että suomenkin presidentti saatettas hakata seuraavalla ulkomaanvierailulla ihan paskaksi.
ICCn päätökset on lainvoimaisia JOS henkilöllä ei ole minkään maan diplomaattista suojaa takanaan. Jos on niin ei sitä pidättää voida.
Israelinkin kohdalla voidaan tietysti ihmetellä miksi ovat rikolliselle antaneet polittista valtaa.
Suomessa ilmeisesti politikko erotettas samantein virastaan jos ICC julistaisi sen rikolliseksi.
Israel puolustautuu arabiterroristeja vastaan.
(Nk. palestiinalaiset ovat arabeja.)
Teurastaja-murhaajilla ei pidä olla eikä olekaan diplomaattista suojaa missäänpäin maailmaa.
Pidätettävä, maailma saa siten varoittavan esimerkin siitä, että kukaan ei ole muiden yläöpolella millään perusteilla.
Jos Suomalaiset valitsisi presidentiksi teurastaja-murhaajan...niin periaatteessa Kaikki suomalaiset olisi syyllisiä?
Ja kaikki suomalaiset tulisi pidättää ja hirttää teurastaja-murhaajan suojelusta.
Vai kuinka?
Israel on terroristivaltio.
Ainoastaan rikollisten mielestä.
Puolustautuu kansanmurhalla. Ei ole kristillinen sakki, samaa verta ovat kuin muslimit. Kaikki tapetaan, lapset ja vanhukset ja sairaat ja sotavangit. Pata kattilaa soimaa. Tappakoot toisensa, mulle ihan sama. Tulisi viimein rauha.
ICC poistaa pian Israelin pääministerin syytteet.
USA asettaa ICC:n ”tuomarit” pakotelistalle.
"USA asettaa ICC:n ”tuomarit” pakotelistalle".
Näinkö oikeudenmukauisuutta toteutetaan?
Kyllä. Oikeudenmukaisuutta ei ole punikkituomarien harjoittama vaino.
Tuossa on taas yksi hyväkäs. Yksi vanha papparainen unohtaa kuolevaisuutensa, ajaa vain omaa etuaan ja koko kansa kärsii. Kuinka syvälle Venäjän syliin ehtii kansansa ajaa? Voin vakuuttaa, että se syli on kylmä kaikille,
Eilen putinistit Orban ja Netanjahu tapasivat Budapestissa ja huomenna Bibi menee tapaamaan putinisti Trumpia. Mulle oli yllätys, että Trump ihaili jo Neuvostoliittoa ja sitten myöhemmin Venäjää. Sekin osoittaa, että tuolla miehellä ei ole aivoja ollenkaan.
Vaimot ovat vuosikymmeniä aivopesseet venäjälle myönteiseksi. Ottanut todesta kaikki. Jotain mätää asiassa on. Ei normaalia amerikkalaiselta.
Orban vieköön maansa takaisin Venäjän alle, jos luulee saavansa ja jättäköön sillä välin muut maat rauhaan mielipiteiltään. Tervemenoa!
Hurja juttu. Yön pimeydessä lentää takaisin ✈️