TAVOITTEEKSI EU:TON SUOMI

parempi ihanne

että silleen,ei kukaan järkevä ehdota eu:ssa pysymistä saati asioiden parempaa hoitoa eu:ssa.

on jo nähty että eu on ilmestyskirjan peto ja vie kaiken,kuten taas pian näemme

17

983

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaan

      aloitteille ja toiminnalle EU:sta lopputilin ottamisen puolesta!


      ps.jäseneksi köyhiä maita;Suomi joutuu maksamaan
      lisää ja lisää.Mistäpä muualta sitä rahaa revitään,kuin kansan selkänahasta.

      • Mitä ihmiskunnan historiassa

        On tapahtunut.


      • Mitä ihmiskunnan historiassa kirjoitti:

        On tapahtunut.

        Ei EU ole pahinta.

        Pahinta on Suomen valtiollisen johdon tekemät laittomat toimet Suomen itsenäisyyden luovuttamiseksi maan rajojen ulkopuolelle.


    • GRAV

      Ei huolta. EU tulee ennemmin tai myöhemmin hajoamaan omaan mahdottomuuteensa. Mitä enemmän otamme köyhiä maita touhuun mukaan, sitä paremmin nopeutamme koko roskan hajoamista. Jos Turkki liittyy jossain vaiheessa EU:hun, ihmiset ehkä näkevät, ettei tämä systeemi mitään päivänpaistetta koko ajan ole.

      http://www.kansanaanestys.fi
      http://www.voteforeurope.org

      • kiusata vuositolkulla

        asioilla jotka Perustuslain mukaan ovat selviö: Valta kuuluu kansalle. Onko niin ettei Kansanedustajilla riitä uskallusta laittaa asioita kuntoon? On kanttia repiä haavoja, mutta kanttia laittaa kuntoon. On aika huima kehitys demokratiassa - taaksepäin - ettei kansa saa päättää omista asioistaan, ettei kansanäänestyksissä kysytä itse asiaa vaan kokoprosessi on lumetettua totuutta. Sellainen teko on valtiopetos. Eduskunnan arvovalta vaatii että tämä asia on tutkittava juurta jaksain


    • idea.
      • sillä en usko

        että välttämättä ollenkaan toimisi Suomessa. Ruotsin malli on varmempi tae, siellä työttömyys on puolet Suomen työttömyydestä. Vielä parempi on Suomen malli - se joka toimi ennen himoverotusta. Samalla loppuisi Suomen raju autioituminen.

        Ei näitä syitä sen kauempaa tarvitse hakea. Joko rahat riittävät valtion elättämiseen tai oman perheen elättämiseen muttei molempiin. Käsittämätöntä ettei yksinkertaisia asioita tajuta vaan halutaan hakea eliitille sopivia selityksiä.


      • hmm
        sillä en usko kirjoitti:

        että välttämättä ollenkaan toimisi Suomessa. Ruotsin malli on varmempi tae, siellä työttömyys on puolet Suomen työttömyydestä. Vielä parempi on Suomen malli - se joka toimi ennen himoverotusta. Samalla loppuisi Suomen raju autioituminen.

        Ei näitä syitä sen kauempaa tarvitse hakea. Joko rahat riittävät valtion elättämiseen tai oman perheen elättämiseen muttei molempiin. Käsittämätöntä ettei yksinkertaisia asioita tajuta vaan halutaan hakea eliitille sopivia selityksiä.

        järkevä komentti Rehniltä vuosiin, älä heti mollaa;)

        Pohjoismainen sydeemi on paree verraten mihin hyvänsä muuhun systeemiin. Se vain pitäisi syöttää ja kertoa WTO:lle ja EU:n GATS-neuvottelijoille.


    • hnfdyj

      ..vaan, huomispäivänä EU on atlantilta uralille ulottuva liittoavaltio ja siellä asuu uusi, uljas eurostoihminen!!!!

    • EU mies

      Taas näitä narisijoita. Mikään ei kelpaa. EU on hieno asia ja tarpeellin

      • meidän muitten rahoja

        ei siinä ole mitään muuta kuin helvetin paljon kuluja ja harvinaisen vähän laillisuutta. Sellaista ei ole syytä ihannoida


      • Heh heh

        EU mies.


      • EU mies
        Heh heh kirjoitti:

        EU mies.

        Et taida sinäkään kovin viisas olla kun sinulta kesti noin kauan huomata se.


    • European

      Jäämme odottamaan, paljonko EU:ta vastustavat puolueet saavatkaan ääniä seuraavissa eduskuntavaaleissa...

    • kalaharin konsuli

      Eu on kuolon oma pian,siitä kertoo sen vastaisuus
      Ranska , Hollanti ja vielä moni muukin maa näkee ja herää tyhjiin lupauksiin pettyen.Suomihan on
      yksi suuria nettomaksajia,ja vauhti kiihtyy koko ajan lisää.Lisää tulijoita olisi koko tivoliin.
      Vaan katsokaapas mistä löytyy maksajia,ne jotka puolustavat eu.ta ja sen kannattajat ei muuta kun tallin taakse ja nappi kalloon,niin eiköhän into laske.Tämän olen valmis tekemään tuntematta tunnon tuskaa.Niin paljon on eu. kusettanut rahaa
      Suomelta.Työttömyys on kasvanut,ja supistuksia on
      vanhusten hoidolla ja terveyden alalla.Nekin rahat mitä on työnnetty eu,n persiiseen olisi tuottanut paremman tuloksen kotimaassa.Joten
      IRTI SUOMI EU:TA JA SEN KANATTAJAT POIS.
      Kannattajat ovat isänmaansa pettureita.Ilolla
      odottaen päivää jolloin he vastuuseen joutuvat
      toilailuistaan,niin itselleen kuin vapaan suomen
      kansalaisille.Armoa ei pyydetä mutta ei sitä
      annettakkaan.tulossa on vielä kovempaakin.
      Katsotaan sitten kuka hymyilee.

      • European

        Työttömyys Suomessa on alemmalla tasolla kuin vaikkapa 90-luvun alussa, ennen Unionin jäsenyyttä.

        Minä olen suuri nettomaksaja Suomen Valtiolle - veroja menee huomattavasti enemmän kuin mitä saan takaisin tulonsiirtoina.

        Vanhusten hoidon supistukset ovat Suomen ihka omia päätöksiä, niiden osalta on turha yrittää mennä EU:n taakse piiloon vaan katsoa rehellisesti peiliin.

        EU-myönteiset pääpuolueet Kokoomus, SDP ja Keskusta saavat jatkuvasti reilusti yli 70 % kaikista äänistä vaaleissa. Siitäkin voi vetää johtopäätöksiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1816
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe