rahaa tulee ovista ja ikkunoista.voidaankin keskittyä katuhommiin.railot ja kraaterit,sortumat ja hiekalla olevat kadut voi päälystää.keinoladut ja asunto alueet on valmiina.
NO NYT.rahan tuloa tuulimyllyistä.
6
380
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä kaupungissa ei ylimääräistä näy kassanpohjalla.Sen verran osaavat ja ovat päättäneet taas hallitukseesa jne että hei hei rahat.
- Anonyymi
Näin on. Purkujonossa paljon rakennuksia joihin täten uppoaa saadut rahat eikä piisaakaan. Ikävää, mutta totta.
- Anonyymi
Jotkut kadut ovat tosi huonossa kunnossa: halkeamia ja kuoppia täynnä.
Ihan kuten kehitysmaissa.
Miten on, jos polkupyöräilijä tippuu kuoppaan ja loukkaa itsensä? Kenellä on korvausvastuu.
Kaupunki, vai vakuutusyhtiö.
Henkeä ei voi korvata rahalla. - Anonyymi
Höpö höpö. Pieksussa palvotaan rakennuksia ja jotain muuta siinä samalla. Ovien saranat on kuitenkin öljyttävä, kahvat vaihdettava ja karmit maalattava. Ikkunat puunattava ja tiivisteet vaihdettava, ei siinä oikein mitään jäljelle jää moisiin kuoppiin, jokaisen omalla vastuulla on se ettei tipu tai kompastu.
- Anonyymi
Tehdasta ovat suunnitelleet Suomen Malmijalostus ja kiinalainen teknologiayhtiö CNGR Advanced Material, joilla on yhteisyritys CNGR Finland.
Nyt CNGR Advanced Material vetäytyy prekursoritehdashankkeesta vaikean markkinatilanteen vuoksi.
– Litiumioniakkujen tuotannossa käytettävästä prekursorista on Kiinan ja Tyynenmeren alueilla huomattavaa ylikapasiteettia, mikä pakottaa yrityksiä sopeuttamistoimiin. Tämä heijastuu myös Eurooppaan suunniteltuihin investointihankkeisiin, tiedotteessa todetaan.
Suomen Malmijalostus ja CNGR kertoivat suunnitelmasta joulukuussa 2021. Tuolloin tavoitteena oli käynnistää tuotanto jo vuonna 2024. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tehdasta ovat suunnitelleet Suomen Malmijalostus ja kiinalainen teknologiayhtiö CNGR Advanced Material, joilla on yhteisyritys CNGR Finland.
Nyt CNGR Advanced Material vetäytyy prekursoritehdashankkeesta vaikean markkinatilanteen vuoksi.
– Litiumioniakkujen tuotannossa käytettävästä prekursorista on Kiinan ja Tyynenmeren alueilla huomattavaa ylikapasiteettia, mikä pakottaa yrityksiä sopeuttamistoimiin. Tämä heijastuu myös Eurooppaan suunniteltuihin investointihankkeisiin, tiedotteessa todetaan.
Suomen Malmijalostus ja CNGR kertoivat suunnitelmasta joulukuussa 2021. Tuolloin tavoitteena oli käynnistää tuotanto jo vuonna 2024.Hyvin onnistui Pieksämäen Lehden tuulimylly haastattelu. Mukaan pääsi rantaremmi kuvien kanssa haastatteluun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838