Mistä johtuu se, että vasemmistolaiset aloittavat lukuisia keskusteluja samasta aiheesta?
Uusi aloitus tulee aina sen jälkeen, kun edellisen aloituksen väitteet pitäisi perustella.
Vasemmiston lukuisat aloitukset samasta aiheesta
21
387
Vastaukset
- Anonyymi
- Olemme - Kaikki - Huomannet - että ;
LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunistit -
- - on Hyvin Yksikertaista Porukkaa !
Ja siksi Kansa Ei noita edes äänestä - !- Anonyymi
'Olemme kaikki huomanneet."Montako ääntä päässäsi puhuu?Odotas kun ne pirut hiljenee ja alkaa juonia...
- Anonyymi
Kristilliset on saasta puolue. Tyhmä ja sikea
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kristilliset on saasta puolue. Tyhmä ja sikea
Tällaista olet hokenut jo kymmenissä viesteissä, mutta et osaa perustella tuota edes itsellesi.
- Anonyymi
Vassarit pitää potentiaalisia äänestäjiään tyhminä ja kuvittelee et mikä vaan väite menee läpi vaikka ei olisikaan perusteluita.
- Anonyymi
Kyllä ne tyhmät löytyy laitaoikeiston kannattajista.Hallitus on valehtelijoiden klubi.
En tiedä vassareista tai heidän aloituksistaan, mutta taikauskoisilla ei ole mitään järkevää sanottavaa todellisen maailman politikointiin.
Lopettakaa puolueenne saman tien.- Anonyymi
En tiedä tarkoitetaanko vassareilla tässä yhteydessä vasemmistolaisia, mutta vasemmistolaisilla tuntuu olevan sellainen taikausko, että kun valhe on riittävän härski ja sitä hoetaan tarpeeksi paljon, muuttuu valhe totuudeksi.
- Anonyymi
Mm. keskustelu otsikolla Pimeyden lähettiläät on esimerkki vasemmiston tavasta hyökätä KD:ta vastaan hokien samoja väitteitä kuin muissakin keskustelussa pystymättä perustelemaan niitä mitenkään. Lähinnä keskustelun avaaja kertoo siinä omista kamppailuistaan joidenkin "henkien" kanssa.
- Anonyymi
Uskiksilla mennyt vähän liikaa punkkua öylätin kyytipojaksi .Eihän uskovaiset saa noin hermostua vassareista vaikka laitaoikeiston kumppaneita ovat.
- Anonyymi
Siksi, koska vasemmistolla harvoin on mitään perusteluja kun taistelevat muita vastaan. Lähinnä pohjalla on viha vähän kaikkea kohtaan ja valtava rahan- ja vallanhimo.
- Anonyymi
Kristilliset arvot?Eli työttömyys,asunnottomuus,lapsiköyhyys,koulutuksesta leikkaaminen,vanhusten ja vammaisten aseman heikentäminen ,rasismi jne.Eli KD on hallituksessa ja hyväksyy tämän.Olemme varmaan lukeneet eri Raamattua.Ymmärrän että kristilliset on myös poliitikkoja ja ministerin edut houkuttelee.RKP on vähän samanlainen.Täyte,jotta saadaan oikeiston mieleinen hallitus kasaan.Kokoomus valitsi Ps:n niiden rasismista huolimatta.KD ja RKP pelkkää täytettä.Kristillinen politiikka on ihmeellistä.
- Anonyymi
Näillä lukuisilla aloituksilla samasta aiheesta erityisesti Rinteen/Marinin hallituksen ministeri yrittää tällä palstalla peitellä sitä, että hänen väitteensä perustuvat vain vasemmistolaiseen pahantahtoisuuteen, eikä totuuteen.
- Anonyymi
Miksi hän ei sitten perustele niitä sen väitteitä niissä keskusteluissa mitä on jo avannut? Onko oikeasti niin epärehellinen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi hän ei sitten perustele niitä sen väitteitä niissä keskusteluissa mitä on jo avannut? Onko oikeasti niin epärehellinen?
Hän on ihan tavallinen vasemmistolainen.
- Anonyymi
Toki hänellä on täysi oikeus toimia kuten vasemmistolaisilla on tapana. Onhan hän ollut ministeri, joten tietää kyllä, kuinka vasemmistolle pitää puhua.
- Anonyymi
Vasemmiston on vaikea saada ääntään kuuluviin jos asioista pitää argumentoida. Siksi vasemmisto perustaa poliittisen keskustelun toisen puhujan päälle huutamiseen, pakenemiseen keskustelusta ja sen aloittamiseen kumotuin argumentein muualla, jatkuvaan kumottujen väitteiden hokemiseen aivan kuten Neuvostoliitto, fasistinen Italia ja natsi-Saksa on vasemmistoa opettanut.
- Anonyymi
Vasemmistolaisten vika että hallitus rankaisee köyhiä ja antaa varakkaille lisää.
Miksi teitte tämän vasemmistolaiset? Alatte rahtaamaan viinaakin kotiovelle. Kunhan KD pääsee hallitukseen vuonna 2027 niin tehdään ihan päinvastoin.- Anonyymi
Kristillisiä ei oteta enään mihinkään hallitukseen.kd on läpeensä mätäpaska puolue
- Anonyymi
Orpon 1. hallitus sen sijaan ei rankaise köyhiä eikä anna varakkaille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kristillisiä ei oteta enään mihinkään hallitukseen.kd on läpeensä mätäpaska puolue
On sinulla kovat luulot vaikutusvallastasi.
Vasemmiston argumentointi keskittyy tyypillisesti ulosteisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483638Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192378Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151950Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171552Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t391487Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821458- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631116- 171038