Neuvostoliiton sankarit..

Kun ideologia korvaa tiedon, niin on yritettävä kääntää asia päälaelleen dis-informaation keinoin!

Vastatkaa nyt jo viimen, montako kepulaista on tässä neuvostopartisaanien joukossa?

http://journalismi.info/fi/salat-2.pdf
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"äärimmäisen periferian ironiaa"...
Ja "tietämättömyys naapurimaan reaalioloista ja asioista jäi hyvin opetellun liturgian varjoon" :))

Lukekaa ihmeessä tuon linkin kirjoitukset!
Eikö se olekkin journalistinen helmi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rosenholts kirjoitti:

Kun ideologia korvaa tiedon, niin on yritettävä kääntää asia päälaelleen dis-informaation keinoin!

Vastatkaa nyt jo viimen, montako kepulaista on tässä neuvostopartisaanien joukossa?

http://journalismi.info/fi/salat-2.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu