Vaihtoehdot ovat vähissä kun jo lapsena opetetaan kansainvälisyyden olevan Englannin kuningattarien tunteminen ja muovinaama Trumpin ailahtavan olotilan ymmärtäminen! Pitäisikö Suomen pressaksi valita Vesa Keskinen niin saataisiin mitä YLE, mainostoimistot, lehdistö ja urheilukommentaattorit haluavat?
Englantiperäinen kulttuurianti kahteenkymmeneenprosenttin tiedotuksessa olisi hyvä! Häpeä olla suomalainen kun maatalousnäyttelyissä järkkäreillä lukee selässä STAFF. Kuulumme mannereirooppaan.
Mitä mahdollisuuksia Suomi tarjoaa kasvatuksellisesti?
Anonyymi-ap
1
74
Vastaukset
- Anonyymi
Vesa Keskonen olisi oiva valinta.Muhkeampia silmäpusseja saa hakea.Jos hän saisi päättää Suomen taloudesta ehkä vähemmän rahaa jaettaisiin kaikille käsi ojossa oleville kumihousuhomoille kuten zelenskyi ja enemmän rahaa kuluisi oman maan talouskasvuun.
Veski pressaksi niin jokainen saa lambon alle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3609670Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat906082Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3755720SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1424142Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33472Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien723031Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal783000Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52773Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72708- 1142688