Kaikki on rakennettua

Anonyymi-ap

Kuten me kaikki tiedämme, näyttää kaikki rakennetulta. Tutkijat ovat yhtä mieltä maailmankaikkeuden rakenteellisuudesta. Jopa me ihmiset olemme rakennettu pienemmistä asiosta Tämä rakennettu maailma luonnollisesti todistaa tonttujen olemassaolon täydellisesti.

Jokainen tuntee tarinat noista tontuista auttamassa Joulupukkia rakentamalla lahjoja. Tämä jo todistaa kuinka tontut ovat rakentaneet kaiken. Joulupukki on myös väärän näköinen hänen oikeaan olomuotoonsa. Hän on oikeasti Suurtonttu. Tämä selittää sen, kuinka hän voi olla kaikkialla samaan aikaan. Toki hänen ei tarvitse aina olla joka paikassa, koska älykkäänä suunnittelijana hänellä on normaalit tontut katsomassa luomakuntansa perään.

Näin kevään alla mikään muu ei selitä kuinka puihin alkaa tulemaan lehtiä kuin tonttujen osallisuus niiden rakentamiseen.

Tontut ovat mestareita piileskelemään, mutta joskut ihmiset voivat havaita tontun läsnäolon ja nähdä hänet silmänurkassa, tai tuntea hänen vahtivan katseensa. Välillä tontut muistuttavat ihmisille olemassaolostaan hävittämällä tavaroita tai näin Suomessa paikuttelemassa kiuasta.

Kun ihminen kuolee, tulee hänestä tonttu. Ihmisen elämä määrittelee aseman tonttuna. Ne jotka uskoivat Suurtonttuun saavat parhaat pestit. Kun taas kiistäjät joutuvat hirveimpiin hommiin.

Usko sinäkin Suurtonttuun niin pelastut huonoilta hommilta.

6

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuullostaa loogiselta. Mutta miten tämä ottaa huomioon termodynamiikan toisen pääsäännön? Ja mistä Suurtonttu tuli?

      • Anonyymi

        Suurtonttu tietenkin rakensi energian. Tontut myös liikuttavat rakennuspalikoitaan paikasta toiseen tarpeen tullen.

        Suurtonttu rakensi itsensä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suurtonttu tietenkin rakensi energian. Tontut myös liikuttavat rakennuspalikoitaan paikasta toiseen tarpeen tullen.

        Suurtonttu rakensi itsensä.

        "Suurtonttu rakensi itsensä."

        Kuullostaa epäilyttävältä. Linkkiä tutkimukseen?

        Olisin ehkä uskonut jos Suurtonttu olisi aina ollut olemassa. Koska tyhjästä ei voi tulla mitään, elämä syntyy elämästä, lentokoneita ei pyörremyrskyt rakenna ja rannalta löytyvät silmälasit todistavat ehkä Suurtontusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Suurtonttu rakensi itsensä."

        Kuullostaa epäilyttävältä. Linkkiä tutkimukseen?

        Olisin ehkä uskonut jos Suurtonttu olisi aina ollut olemassa. Koska tyhjästä ei voi tulla mitään, elämä syntyy elämästä, lentokoneita ei pyörremyrskyt rakenna ja rannalta löytyvät silmälasit todistavat ehkä Suurtontusta.

        Ainoastaan kristinuskoiset kreationistit väittävät kaiken tulleen tyhjästä.

        Suurtonttu ei tullut tyhjästä, vaan rakensi itsensä. Kaikki on rakennettua ja sen voi kuka vain todeta tutustumalla tieteisiin. Ei se elämäkään mikään yksi möykky ole, vaan rakennettu pienemmistä osista. Lentokoneita rakennetaan myös tonttujen rakentamisella, ettei siihen mitään pyörremyrskyä tarvita. Jopa rannan hiekka todistaa Suurtontusta.


    • Anonyymi

      Allahu Suurtonttu, Aamen.

    • Anonyymi

      Tämä voi olla Artolle kiperä paikka,uskoako sitten Suurtonttuun vai vanhaan vihtahousuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      118
      10293
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5030
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2211
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1924
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      993
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      977
    Aihe