Lahkojohtaja pidätetty

Anonyymi-ap

3

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toisaalta ei se smithinkään aikaan ihan helppoa ollut, mutta hänellä on kuitenkin edelleen seuraajia.

      • Ei mitään yhteyttä kirkkoomme, tämä on arvostettu, asiallinen kirkko, jota on kyllä välillä vainottu panetteluihin uskomisen takia. Nykyään ei vainota muutakuin että jotkut jatkavat panetteluja.

        Sellaista panettelua ja vääristelyä on aina, saatana vastustaa Jumalan työtä. Täällä höpö on vuosikausia suoltanut niitä panetteluja niin ettei kukaan paljonkaan viitsi enää vastata hänelle muuta kuin lukijoiden tähden korkeintaan. Oikaistaan vääristelyjä, kuten tuokin hyökkäys argumentti virheen pohjalta.


      • Anonyymi
        santtunen2 kirjoitti:

        Ei mitään yhteyttä kirkkoomme, tämä on arvostettu, asiallinen kirkko, jota on kyllä välillä vainottu panetteluihin uskomisen takia. Nykyään ei vainota muutakuin että jotkut jatkavat panetteluja.

        Sellaista panettelua ja vääristelyä on aina, saatana vastustaa Jumalan työtä. Täällä höpö on vuosikausia suoltanut niitä panetteluja niin ettei kukaan paljonkaan viitsi enää vastata hänelle muuta kuin lukijoiden tähden korkeintaan. Oikaistaan vääristelyjä, kuten tuokin hyökkäys argumentti virheen pohjalta.

        Tietysti on. Samanlaista paneskelua se oli smithinkin touhu. smith oli saatanan asialla. Omien sanojensa mukaan hän ei itsekään tiennyt milloin ilmoitukset tulevat Jumalalta, milloin saatanalta ja milloin ihmismielestä. Me ulkopuoliset huomaamme heti, että pktmoninaintiilmoitus ei voinut tulla ensin mainitulta.

        Vääristelyähän sinä aina esität. Valehtelet mm. että smithillä ei ollut seksi muiden kuin Emman kanssa, vaikka kirkkosi historioitsijat muuta sanovat ja kirkkokin on myöntänyt jo vuonna 2014, että smithillä oli seksiä muidenkin kanssa.

        Totuutta et voi paeta Olliseni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1546
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1216
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      231
      1210
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      267
      1078
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      989
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      970
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      963
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      949
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      74
      819
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      812
    Aihe