Miksei ainaistappiollisilta Ilmajoen Musiikkijuhlilta

Anonyymi-ap

leikata mitään, vaikka nuo jouto-oopperat ovat ihan epäolennaisia, kun tärkeistä asioista leikataan surutta?? Onko kukaan edes laskenut , mitä noihin käenpoika-koilotuksiin on kaikkiaan mennyt verovaroja? Taas kuljettaa pian jokivesi ulinat hautausmaankin rauhaa rikkomaan

1

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuottaa sivistystä. Tuottaa asiallisuutta. Tuottaa hienoa musiikkia. Tuottaa mielihyvää. Tuottaa voimaa elää arjessa. Tuottaa kauniita ajatuksia. Tuottaa hienon tapahtuman missä kohdata ihmisiä hienossa paikassa.
      Tekstistäsi päätellen kalja maistuu ja siitähän ei koidu kuin kuluja yhteiskunnalle ja äpäriä lapsia ja huostaanottoja ja suurta surua vanhemmille ja pelkoa perheelle juopottelusta ja kotihälytyksiä ja rattijuoppouksia ja vammautumisia joista seuraa loppuelämän kärsimyksiä ja huume ongelma laajuudessaan jne jne ja kaikki nämä kustannukset kaatuu yhteiskunnan maksettaviksi. Eiköhän musiikkijuhla ole euron kustannus verrattuna oluen aiheuttamaan miljoonaan euroon. Mutta kielletään lopetetaan oluen ja alkoholin nauttiminen muualla kuin sille varatulla aidatulla muurien ympäröimällä vartioidulla alueella josta pääsee pois vasta kun on täysin selvä niin kulut on poistettu ja käytetään ne oikeasti tärkeisiin asioihin. Selvä tehdään niin. Äänestä oikein seuraavaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      66
      5180
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      57
      4617
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      123
      4569
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      338
      1897
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      85
      1523
    6. 92
      1484
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      235
      1370
    8. 323
      1097
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      971
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      51
      903
    Aihe