Kaikki PS kannattajat aikovat mennä tällä kertaa äänestämään
PS tulee ottamaan veret seisauttavan torjuntavoiton
Anonyymi-ap
67424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Kannattas lopettaa se trollaaminen puoluetoimistosta.
Eikö demarit sitä samaa tee?
HEH
"Kaikki PS kannattajat " , ja niiden määrä on AIKA NIUKKA BUAHHÖHÖ
Persut on paniikissa.
Ovat tajunneet, että demareille on tulossa tsunamin kaltainen äänivyöry.
Tietenkin kaikki kannatajat äänestää, kaikissa puolueissa. Jos ei äänestä, ei myöskään kannata.
Valitettavasti kansa vaeltaa tällä hetkellä pimeydessä ylen sumuttamana, mutta eiköhän sen kansan silmät vielä aukene näkemään missä mennään.
Persut ovat tulevaisuuden puolue ja siitä pitää punikkien haitallinen maahanmuutto huolen.
Katoppa joskus maikkarin uutiset. Yllätyäen kertovat samaa persujen vihasta suomalaisia kohtaan.
Persuille on tärkeämpää 3 miljardin maamiinat kuin lasten terveydenhoito.
HÄH? Persut ovat menneisyyden puolue. Haluavat palata kultaiseen menneisyyteen, jota ei ole oikeasti ollut olemassakaan. Aika kultaa muistot...
Maailma muuttuu koko ajan ja mukana on yritettävä pysyä tai tuho tulee. Amerikassa (kuvitteelliseen) menneisyyteen palaamista parhaillaan kokeillaan, mutta huonolta näyttää.
Niin tulee mutta ei ihan vielä. Kansa on sumutettu ylen toimesta vihaamaan hallitusta ja siksi Persut käyvät syvälle koska kansa ei ymmärrä omaa hyväänsä.
Mutta kunhan haitallisen maahanmuuton haitat ja vaarat räjähtää käsiin, silloin ainoa puolue joka tekisi asioille jotain, on persut. Näin olla persujen kannatuksen kaiken järjen mukaan on noustava tai tämä kansa on ansainnut tuhonsa.
Syvällä siis.
Korjaan. Näinollen persujen kannatuksen on kaiken järjen mukaan noustava tai tämä kansa on ansainnut tuhonsa.
Teemu Keskisarja sanoo että suomalaisuus tuhoutuu tällä vuosisadalla. Tämä on enemmän kuin totta.
Kuka hullu äänestää vihervassuja jotka ovat tämän aikaansaaneet?
Meidän kotiryssät lopetti tämän maan. Siihen ei pystynyt edes neukku.
...pitäisi olla : " kansa on alkanut vihaamaan nykyhallitusta sen kyykytystoimenpiteiden takia"
Kävin äänestypaikalla, siellä oli vain Perusuomalaisia
Vain perussuomalaiset pitivät itsestään ääntä, muut nauroivat partaansa.
Ylen päivittäinen PS:n mustamaalaus saa heikkopäisimmät uskomaan heitä
Eduskuntavaaleissa PS taas suurin 2027
"Taas suurin"?
Persut ei ole ollut yksissäkään vaaleissa suurin.
Nyt äänestämään, jos haluatte haittamaahanmuuton loppuvan Suomeen.
Jokin maahanmuutto on sivuseikka Suomen politiikassa. Perussuomalaiset vain ratsastavat sillä, kun se on yksinkertainen asia valehdella tietämättömille, jotka eivät syvällisempiä asioita politiikan tekemisessä ymmärrä.
Esimerkki: Suomen talous lähtee nousuun, jos maahanmuutto loppuu. Ja kansa uskoo, vaikka niillä ei ole mitään tekemistä toistensa kanssaan?
Onko niitä kannattajia enää? Ainakaan kenenkään työssäkäyvän ei kannata persuja äänestää eikä etenkään työttömän, opiskelijan tai eläkeläisen.
PS saa kuntavaaleissa 8 prosentin kannatuksen. Tuossakin 8 prossaa liikaa.
Onhan tuossa huima yhden prosentinyksikön nousu EU-vaaleihin verrattuna.
"Torjuntavoitto" on mainio termi. Jos tulos on parempi kuin edes yhden paikallislehden gallup-tulos, niin rökäletappion voi valehdella "torjuntavoitoksi".
Persut putoaa eikä siinä selittelyt auta.
Torjuntavoitto on ollut suomen kielessä jo Moskovan rauhasta (1940) lähtien perusteellisen turpiinoton synonyymi.
No nythän sitten nähdään tasan koko persujen määrä.
Olisiko 200 000?
Paskapuheiden jälkeen paljon porukkaa vaihtoi leiriä
Torjuntavoitto ei ainakaan jää kiinni minusta, sillä kävin jo äänestämässä perussuomalaisia.
Olisiko yhtä tehokas, kuin EU-vaaleissa, joissa PS äänestäjät pystyivät torjumaan kaksi kolmesta mepistä. Vain Tynkkynen livahti läpi torjuntatulesta!
Yle ja Ilta-sanomat ihmeissään, kuinka PS:n kannatus on noussut parissa viikossa taivaisiin
Niin aina. Vaalien jälkeen päästelevät kusista röhönaurua kun jostain kumman syystä kannatus 10 prossan tuntumassa.
Nyt myös Yle gallup näytti PS:n kannatuskäyrän olevan psytysuoraan ylöspäin, hienoa
Katselit sitä kannatuskäyrää väärästä suunnasta.
Kiitos tiedosta. Tämä saa opposition nukkuvat liikkeelle!
Katselit sitä kannatuskäyrää väärästä suunnasta.
Kyl se niin on että aiemmin on "kaikki" Persut äänensä antaneet. Näissä kevään vaaleissa taitaa ihan muualle ne antaa. Muutama himoarjalainen tietysti aina löytyy joka ei kantaansa vaihda. Nekin antais äänensä mieluummin puolueelle, jota ei saa olla olemassa.
Työttömät Persut pubeissaan varmaan jatkaa Marinista itkemistä vaalien jälkeen.
Persuja äänestäneissä paljon takinkääntäjiä.
Eli sellaisia jota SDP:n
Marinin söhellys
Lindtmainn
ja sellaiset, joilla on kissa eivät enää äänestä
SDP:tä
Äänestin😇
Kävin juuri antamassa ääneni PS:lle. Vaalivirkailijana oli joku muusukupuolinen nenärenkaineen ja korvahelistimineen. Katsoin tarkasti että lippu meni laatikkoon.
Ei ole olemassa mitään muunsukupuolisia, on vain miehiä ja naisia, prkl!
-perus-Uuno-
Kunhan ei vain tulisi veretseisauttava tappio. Ainakin toivon niin... :)
Sitä rukoilen joka ilta. Toivottavasti edes Jumala panee topin tälle perussuomalaisten sairaalle politiikalle.
Rukoilin jo Marinin aikaan, että saisi lähteä kun teki nämä velat :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Kiitos Kristukselle että miestään pettävä huumemarini sai lähdeä DDDDDDDDDDDDDD::::::::::::::::::::D
woot ja lols!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) ... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :)
JEESUS ON HERRA !!!!!!!!!!!!! niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :) niin... :)
Marinko ne velat teki? Eipä valehtelu mene läpi... :)
Niin. Kukahan kehtaa persuja äänestää? Ihmettelen.
Suomalaisena.
Ihmettelen. Miksi uusnatsi johtaa SDP:tä
pelkkää puhetta koko Antin kausi
Alkuaika nauttiin Kissalokista ja julklaistiin vanhat
Glopi-kirjoitukset ,jossa Lindtman kelteisillään natsikuvissa
ja ristinpolttoa väliin
Ihmettelen.
Suomalaisena. Mikä Glu Glux klaani on SDP
Paitsi ne jotka eivät joka-aamuiselta krapulaltaan jaksa lähteä.
Ne muutamat tyhmimmät, jotka ovat jäljellä voivat mennäkkin. Tappio tulee silti…ja rökäle sellainen….
Etkä sinä sille mittään voi ! Ihanaa !
Vaalipaikalla vilisi Perusuomalaisia illalla töistä tultuaan, nyt muutama viherhörhö työtön nuokkui samalla paikalla
Niin Persuille voi joihinkin kuntiin jäädä muutama edustajapaikka.
Kiva nähdä taas Ylen toimittajien epäuskoinen naama kun PS tulos julkistetaan.
Näin käy joka vaaleissa
Ei me takinkääntäjiä äänestetä.
PS kannattajat iskevät hiljaisuudessa jytkyyn
Persuille paskahalvaus
Sunnuntaina jymähtää
Minä kävin jo eilen äänestämässä perussuomalaisten Arja Juvosta. Hieno sairaanhoitajamimmi, joka on istunut jo neljättä kauttansa eduskunnassa.
Kävin eilen antamassa ääneni Perusuomalaiselle
Jos PS ajaa Satosta Kelan johtoon Kokoomusta miellyttääkseen , hylkään heidät vuosikymmenten jälkeen
Tuskin maltan odottaa sunnuntai illan jymäystä
Media luo kuvaa että PS romahtaa, rekyyli iskee takaisin sunnuntaina illalla
Katujengit kuriin, siksi PS
Annetaan lapsillemme turvallinen Helsinki
Juu ei ehkä ihan nollille sentään mene persujen kannatus!
Sote-aluevaalien voittamisella tai häviämisellä ei ole minkäänlaista poliittista merkitystä. Noilla valtuutetuilla ei ole MINKÄÄNLAISTA vaikutusmahdollisuutta, vaikka sirllä kokouksissa käyvätkin joka kolmas kuukausi pari tuntia istumassa.
Kaikki terveydenhoitoa koskevat päätökset on alueella tehty jo ennakkoon. Ne päätökset vain tuodaan esitellään aluevaltuutetuille, eivät he niistä pääse äänestämään.
Ainoa paikka missä maan asioista, ja myös sote-asioista pääsee vaikuttamaan on Eduskunta. Siksi eduskuntavaaleissa pärjääminen on ainoa paikka jolla on poliittisen vallan kannalta merkitystä.
Voisi kyllä takitikoida, koska nämä vaalit aina PS:lle kakkosvaalit.
Ääni Kokoomukselle olisi hyvä vaihtoehto SDP:tä vastaan
Tulisko jytky III ?
Toisaalta tiedän todella monta jotka eivät enään voi luottaa perssuomalaisten touhuiluun.
Kun valtakunnan tasolla on muiden syyttelyä ja paikallisten tason "osaajien" töpeksintää.
Eduskuntavaaleissa PS taas ykkönen