Voiko jokerit tiputtaa pelicansin?

Anonyymi-ap

En tiedä kun en niin seuraa jääkiekkoa.

18

747

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin.

    • Anonyymi

      Oli miten oli mutta lopputulema on että Jokerit skulaa ens kaudel Smliigaa. Voitti tai ei.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jokerit hävisi ekan ottelun

    • Anonyymi

      En seuraa noit pelejä olenkaan, sehän on sopupelejä puolin ja toisin. Puolin ja toisin hävitään voitetaan olevinaan pelataan tosissaan. Siis toimintahan perustuu juuri noihin mahdollisimman paljon katsojia ja mahdollisimman paljon pelejä. Koko liikapelin taktiikkahan on juuri tuo.
      Naama punaisena sitten selvitellään mintekäs tuossa nyt kävi, jotta uskottavuus säilyisi. Näin se näen koko touhun, nämähän on niitä hiljaisesti hyväksyttyjä juttuja.

      • Anonyymi

        Jos noin on niin vedonlyöjät voi voittaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos noin on niin vedonlyöjät voi voittaa

        Laitoin täl periaatteel isosti narreille. No kuinka ollakkaan narrit johti 3-1 kunnes imaili 2 omiin 2 minuutin sisään.


    • Anonyymi

      Jokerit voitti tokan ottelun. Ehkä sittenkin voisi tiputtaa pelicansin.

    • Anonyymi

      Sami Kapanen tuli suorittamaan Pelicanssin saattohoidon kohti konkurssia.Valitettavasti.

      • Anonyymi

        Saattohoito kohti konkurssia kuuluu luonnollisesti bisnestä pyörittävän yhtiön hallitukselle ja mahdolliselle toimitusjohtajalle. Saattaa siinä joku muukin henkilö joutua käärimään hihansa. Päävastuu on kuitenkin noilla instansseilla.

        Konkurssin toteutumista voi tietenkin edistää velkojakin. Jo hakemus saattaa riittää. Jos pesä on varaton, velkojan pitää kaivaa kuvettaan (siis vastata konkurssipesän kustannuksista).


    • Anonyymi

      Peldejen viivaus ei taho toimii.
      Siinä on Jokkejen tsaanssi tähän sarjaan.

    • Anonyymi

      Ei voi Jokerit pudottaa pelikaaneja mestikseen koska smliiga on päättänyt pelastaa pelikaanit putoamiselta ja konkurssilta 🤔

    • Anonyymi

      Blood työnsi jalkansa pelican-pelaajan luistimeen ja kaatui. Ei siinä ollut sen kummempaa.

      Vaikka Ylen selostajan ja kommentaattorin mukaan Pelicans pelasi huonosti, joukkue voitti maaliodottaman osapuilleen 4 - 3. Sarja on nyt samassa tilanteessa kuin Jokerit - IPK. Ennakkosuosikki pääsee yrittämään poikkaisua kotikentällään vain yhden tappion rasittamana.

      Tässä vaiheessa vaikuttaa siltä, että tasoero Pelicansin ja Jokerien välillä on osapuilleen samanlainen kuin tasoero Jokerien ja IPKn välillä. Sarja on edennyt suhteellisen hyvin Ilta-Sanomien analyysin mukaisesti.

      Jos Pelicans ei saa sarjaa poikki seuraavassa ottelussa, sillä voi olla jonkinlainen asenneongelma. Jos joku ajattelee, että liigalla olisi tahtotila tiettyyn tulokseen, katse olisi parempi siirtää sarjaan Pelicansin ja Jukurien välillä.

      • Anonyymi

        Pelsut voittaa vain tuomareiden avustuksella 😁


    • Anonyymi

      Ei voi johtuen osittain kusipää faneista jotka kuitenkin aina saaneet nokkaansa.Idiootit.

    • Anonyymi

      Pelicans voitti, saa jatkaa sm liigassa.

      • Anonyymi

        Pelicans voitti tuomareiden avustuksella 😁

        V2000 Kärpät tiputti karsinnoissa Pelicansin liigasta mutta jämerällä kabinettipäätöksellä pelikaanit sai pitää liigapaikkansa.
        Sen jälkeen urheilullisesti kabinettipäätöksellä ovat liigaan nousseet
        KalPa (2005),
        Sport (2014),
        KooKoo (2015),
        Jukurit (2016) ja
        Kiekko-Espoo (2024) vaihtelevin perustein. 👍


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pelicans voitti tuomareiden avustuksella 😁

        V2000 Kärpät tiputti karsinnoissa Pelicansin liigasta mutta jämerällä kabinettipäätöksellä pelikaanit sai pitää liigapaikkansa.
        Sen jälkeen urheilullisesti kabinettipäätöksellä ovat liigaan nousseet
        KalPa (2005),
        Sport (2014),
        KooKoo (2015),
        Jukurit (2016) ja
        Kiekko-Espoo (2024) vaihtelevin perustein. 👍

        Joo. Pelikäänit pelastettiin konkurssilta tuomareiden avustuksella.
        Onneksi olkoon SMliiga kun kusitte omiin ja maksavan yleisön muroihin ..huippujännä pudotuspelisarja jäi näkemättä 😃👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      361
      7847
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      107
      5549
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4643
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4440
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      157
      4349
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3957
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      157
      3839
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3727
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      37
      3647
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3471
    Aihe