Daavidin Liitto on alkanut viime kesänä, miekka on poistunut Daavidin suvusta. Tämä kaikki osoittaa uuden maailman ajan alkaneen jo täällä ajassa. Jumala on tehnyt uuden liiton ihmisten kanssa.
Jeesus on maistanut viinipuun antia Taivaassa yhdessä Daavidin kanssa
3
114
Vastaukset
- Anonyymi
On tosiaan eräät Daavidille ominaiset siunaukset kuten Iankaikkinen Totuus siirtyneet niille joita Juudan heimo on ahdistanut.
Mutta näköpiirissä on että noita siunauksia seuraa myös kaikki Daavidille asetetut kiroukset kuten Miekka.
Mutta kun en ole Miekkaan tottunut tai tyytyväinen Karitsan tähden on olo koko ajan rauhaton ja epämukava.
Jokaista siunausta seuraa kirous? Kannattaako kenenkään toisen saamia siunauksia koskaan periä. Efraim on esimerkki siitä. Hän tuntee läheisesti 10 heimon siunauksen, mutta on usein ahdingossa ja lähes kadulla elää sen tähden.
Efraim sai siunaukset, mutta menetti rauhan ja onnen. Onko Daavaid edes käynyt taivaassa, ei sen vahvistaa Jeesus itse; Joh. 3:13 Kukaan ei ole noussut taivaaseen, paitsi hän, joka on taivaasta tänne tullut: Ihmisen Poika.
- Anonyymi
Taivas kykenee etenkin kolmas taivas laskeutumaan maan päälle. Esim. Muinainen Atlantis oli kolmas taivas joka laskeutui maan päälle.
Silloin kun niin tapahtuu voi vierailla taivaassa ja kohdata pyhiä taivaallisia Esim. Aabrahamin ja Neitsyt Marian. Kolmas taivas vaeltaa joskus myös Kristuksen Ilmestysten mukana monissa paikoissa maailmaa. 2003 oli Suomessakin ja 2012 Slovakiassa ja myös Sloveniassa päin on ollut ilmestyksiä.
On muitakin taivaita jotka kykenee maan päälle laskeutumaan Esim. Hindujen Vrdnava taivas. Ne ovat ikimuistoisia hetkiä. Onnellinen on se kaupunki jonne Jeesus saapuu vieraaksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3904414Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483769Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit163272KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1082761Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511942Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181898- 1211843
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241429
