Puohitien Potkijaiset nykyään

Ei siitä enää tule mitään, kun Sauna-Timppa pölähtää paikalle, niin yht'äkkiä kaikilla onkin kaikenmaailman terveysongelmia joihin vedotaan, että ei pysty, nyt ei pysty osallistumaan.

Voi Juman KAUTA!
3184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

MUTTA Kylmiksellä on ihan nivaska lääkärien todistuksia, että ei todellakaan pysty enää osallistumaan. Muut taas vain selittelee, koska pelkäävät.

Äänestä

Eli, ymmärsinkö oikein (t. Karpo), että Puohitien Potkijaisissa ollaan kaikki kaikkia vastaan, mutta kun Santeri saapuu paikalle, niin kaikki muut ovatkin sen jälkeen tyyliin: ei pysty.. nyt ei pysty..

Siinä tapauksessa Saunis on automaattisesti voittaja. Antakaa hänelle palkinto. Mikä se palkinto muuten on?

Äänestä
  • Puoli litraa pirtua ja 20 euron lahjakortti Alepaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei siitä enää tule mitään, kun Sauna-Timppa pölähtää paikalle, niin yht'äkkiä kaikilla onkin kaikenmaailman terveysongelmia joihin vedotaan, että ei pysty, nyt ei pysty osallistumaan.

Voi Juman KAUTA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu