Hyvin on Trump saanut ihmisten huomion kiinnittymään talouspropagandaan ja pelaa suoraan Venäjän pussiin.
Lanseeraan tänään ilmauksen: Trumputin
Trumpin tarkoitus on sekoittaa maailman talous ja aiheuttaa kaaosta. Tässä hän on hyvin onnistunut. Tilanteesta hyötyy kuinka ollakaan Venäjä. Rauhan neuvotteluyritykset eivät ole johtaneet Ukrainan sodassa mihinkään ja Venäjä saa jatkaa Ukrainan pommittamista Trumpin suloisessa suojeluksessa.
Olen asunut Yhdysvalloissa ja valitettavasti enemmistö ihmisistä on niin juntteja, ettei Suomen Perähikiältäkään löydy vastaavia. Tämä enemmistö äänesti Trumpin valtaan ja tässä on tulos.
Media kirjoittaa Suomessa täysin propagandaa ja annetaan sellainen kuva, että USA:ssa olisi ihmiset nousemassa Trumpin hallintoa vastaan. Mielenosoituksia on, mutta Trump johtaa USA:ta nyt diktaattorin ottein ja se vähemmistö, joka häntä vastustaa, ei voi kuin katsoa miten maailmassa on menossa varallisuuden "uusjako". Käytännössä rikkaat rikastuvat entisestään, koska keskiluokalla ja köyhälistöllä on ne vähäisetkin sijoitukset romahtaneet ja lisää ei voi halvalla ostaa. Rikkailla taas on varallisuutta ja kykyä ostella pörssiyhtiöiden osakkeita, vaikka oma salkku olisi sulanut väliaikaisesti.
Onnittelut niille joilla on nyt varaa shoppailla.
Trumputin parivaljakko
7
247
Vastaukset 7
- Anonyymi
3 apinaa johtaa kaikkea, Trump, Putin ja Musk, lopputulos täystuho.
- Anonyymi
Vaikka apinatkin on viisaampia, kuin ko.
- Anonyymi
Ainakin Trump onnistunut hyvin kääntämään kaiken huomion pois Ukrainasta ja Gazasta. Tämä lienee hänen tarkoituksensa.
Huonoin Presidentti mitä on koskaan nähty, sillä jää historiaan.
Ja länsimaat pokkuroivat tämän oranssin klovnin edessä, koska pelkäävät narsistisen Trumpin mielivaltaista kostoa. Trump ei ole normaali ihminen, hän elää jossain ihan toisessa todellisuudessa ja ei kykene arvioimaan omaa käytöstään objektiivisesti, vaan pitää itseään erinomaisena.
Se on tosiasia, että Trump on tehnyt jotain sellaista mitä ei yksikään aikaisempi presidentti ole tehnyt. Muutamassa kuukaudessa onnistunut kylvämään kaaosta ja sekasortoa globaalisti. Siitä hän jää historiaan, mutta Trump ei itse ymmärrä, että jää historiaan vain negatiivisessa merkityksessä, kukaan ei tule ylistämään hänen suuruuttaan.- Anonyymi00008
Trump on kääntänyt huomion pois myös Epstein tapauksesta, johon hän on kytköksissä suuresti.
- Anonyymi
Trump tukee Venäjän hyökkäysotaa Ukrainaa vastaan, Israelin mielivaltaista kansanmurhaa Gasassa ja sekoittamalla Kiinan vientikaupan sotkee Kiinan Taiwanin valtaamisen.
Kun koko globaali länsi keskittyy katselemaan pörssikursseja, unohtuu rauhanneuvottelut ja sodat.
Trump todellakin tulee jäämään historiaan huonoimpana presidenttinä. Jos olisin amerikkalainen, häpeäisin, että tällainen selvästi luonnehäiriöinen idiootti on valittu presidentiksi. - Anonyymi00006
Pylly vastan pyllyä toivoo Donald mutta Vladimir laappii kakkaa tuulen lettiin
https://youtu.be/kLUWUuiJSuU - Anonyymi00007
Lopulta ovat luut lutoina ja päät mätinä, mutta joillakuilla jo ennen kuolemaa…
http://suolasuinen.blogspot.com/2026/04/sapiens.html?m=1
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476