Telegram, maksullinen versio

Anonyymi-ap

Miksi Telegram maksulllisen version salattujen viestien välissä lukee ”itsetuhoinen viesti”?
Mielestäni huonoa suomen kieltä. Itsestään katoava viesti olisi parempi. Tsekatkaa vaikka netistä ohje.

4

702

Äänestä

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päästä päähän -salauksen lisäksi Telegram tarjoaa myös itsetuhoisia viestejä, mikä parantaa entisestään viestintäalustansa yksityisyyttä. Käyttäjät voivat asettaa viesteilleen ajastimen, jonka jälkeen ne katoavat automaattisesti sekä lähettäjän että vastaanottajan laitteilta. Tämä ominaisuus on erityisen hyödyllinen keskusteltaessa arkaluontoisista tai luottamuksellisista tiedoista, koska se lisää ylimääräisen suojakerroksen luvattomalta käytöltä tai vahingossa altistumiselta. Näillä vahvoilla tietosuojatoimilla Telegram varmistaa, että käyttäjät voivat kommunikoida vapaasti ja turvallisesti ilman pelkoa, että heidän yksityiset keskustelunsa joutuvat vääriin käsiin.

      • Anonyymi

        Tuo itsetuhoinen viesti lause keskustelujen välissä säikäyttää. Siitä saa käsityksen, että viestin lähettäjä on itsetuhoinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo itsetuhoinen viesti lause keskustelujen välissä säikäyttää. Siitä saa käsityksen, että viestin lähettäjä on itsetuhoinen.

        Kyllä, outo sanavalinta tuollainen. Hämärää.


    • Anonyymi00005

      Asikastieto
      Sovellus
      Telegram
      Ei tueta viestejä
      Ruma mukaan tulo laskut

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2532
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1822
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1230
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1018
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      864
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      100
      843
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      781
    Aihe