"Traficom muistuttaa, että katsastaja toimii työssään virkavastuulla. Vikojen ja puutteiden huomioimatta jättäminen voi johtaa katsastajalle annettavaan varoitukseen, katsastusten suorittamiskieltoon tai rikosoikeudelliseen seuraamukseen."
Asiahan on juuri näin. Ihmettelen vaan miksi ei ole aiemmin muistuteltu? Vuosikymmennet on eletty kuin pellossa ja koko alan on annettu paskoontua.
Traficom muistuttaa virkavastuusta
Anonyymi-ap
2
407
Vastaukset 2
- Anonyymi
No moni katsastaja ei edes ymmärrä käyttävänsä julkista valtaa, eli toimivansa virkavastuulla. Tuo homma pitäisi teroittaa jo perusjaksolla.
- Anonyymi
Virkavastuun voidaan varmuudella sanoa toteutuneen jos lähtökohtaisesti kaikki ajoneuvot hylätään ensimmäisellä katsastuskerralla ja jälkitarkastuksessa ajoneuvo määrätään ajokieltoon ja romutettavaksi. Tuntekaa vastuunne katsurit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791762
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109923Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo110783En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209674- 133638
- 52601
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä20590Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 37556