Arto Satonen Kelan pääjohtajaksi nyt heti eikä vasta vaalien jälkeen!

Anonyymi-ap

- siinä on nimittäin sitten niin taitava äijä!!

- itse en uskalla äänestää, koska ehdokkaina on niin monen monta tuomittua rikollista. Menee pianaikaa vahingossa ääni ihan väärälle veijarille!

5

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Työministeri Arto Satonen (kok) ja joukko muita kokoomuspoliitikoita kutsui kirjallisessa kysymyksessään poliittisia virkanimityksiä korruptioksi vuonna 2020. Nyt Satonen hakee Kelan pääjohtajaksi.

    • Anonyymi

      Satonen on parhaimmillaan siellä grillikioskissa.
      Mitään osaamaton ja tietämätön tumpelohan tuo on työministerinäkin.Eihän tuosta puheen sössötyksetäkään,saa mitään selvää.Äijähän taitaa olla jatkuvasti juovuksissa työpaikallaan.
      Monon kuvaa persuksille,tulee vähemmän vahinkoa yhteiskunnalle.Otetaan pätevämpi tilalle,eikä mitään poliittisia nimityksiä.Tässä tapauksessa Bacman,huomattavasti pätevämpi
      Kelan johtoon,käyhän se jo ilmi työhakemuksestakin."Orpopojan märkä toiveuni,"tämä marionetti Satonen tietysti on ja Orpopoikahan on kierompi kun korkkiruuvi,näkeehän sen jo päällisin puolin.Poliittista nimitystä yrittää ajaa kun käärmettä pyssyn piippuun.Tämähän on kun "tunnin juna",siinä se vasta varsinainen aivopieru.Täysin järjetön ajatus jo syntyjään.Valitaan pätevämpi Kelan johtoon,eikä se tosiaan ole Satonen.

      • Anonyymi

        Tähän lisäisin, että maastopalokausi pääsi juuri kunnolla käyntiin ryssissä: torjuntaan ei ole kalustoa, työvoimaa, ei niin mitään. Savut tunkevat takuulla aina tänne Herwantaan asti.


    • Anonyymi

      Anssi Kela Kelan pääjohtajaksi, sanoohan sen nyt järkikin!!!!

    • Anonyymi

      Ei missään nimessä epäonnistunutta ministeriä Kelan johtoon EI ole oikeata koulutustakaan virkaan jolla kelaa johdettais.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      94
      8271
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3962
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1410
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      36
      1311
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1132
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1070
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      807
    Aihe