pesee Taru sormusten herrasta mennen tullen!
Loru surbusten herrasta
8
1159
Vastaukset
- Urpo
loru sorbusten herrasta
- DarthVader
Se kirja ei ole mitään muuta kuin läjä säälittävää alapäähuumoria. Sun täytyy olla melkoinen urpo että luet sitä ja pystyt edes vertaamaan sitä Taru sormusten herraan, puhumattakaan siitä ettet osaa kirjottaa sitä.
- Qukko
joo olen kirjasta kuullut ja ei kai se ole muuta kuin täyttä shittiä ja tolkien parodiaa...hävetkää!
- ihan nauran
hei tosi hauskaa. HÄVETKÄÄ te jotka kehtaattekin verrata tota "loru sorbusten herrasta" taru sormusten herrasta kirjaan!!!!!!!!
HÄVETKÄÄÄ!!!!!sanon minä... ihan nauran kirjoitti:
hei tosi hauskaa. HÄVETKÄÄ te jotka kehtaattekin verrata tota "loru sorbusten herrasta" taru sormusten herrasta kirjaan!!!!!!!!
HÄVETKÄÄÄ!!!!!sanon minä...olen vannoutunut tolkien-fani.
olen myös lukenut sorbusten herran ja voin sanoa että se on aika hauska kirja.mutta en vertaa sitä millään tavallaan taruun.kirja pitää lukea niin että pitää sen erillään alkuperäisestä ja oikeasta taru sormusten herrasta silloin se tuntuu aika huvittavalta.
tiedän kyllä että se on kirjoitettu vittuiluksi oikeaa kirjaa kohtaan,mutta ei tuomita sitä.
suosittelen kirjaa kaikille jotka pitävät härskistä huumorista.- niin...
Neko kirjoitti:
olen vannoutunut tolkien-fani.
olen myös lukenut sorbusten herran ja voin sanoa että se on aika hauska kirja.mutta en vertaa sitä millään tavallaan taruun.kirja pitää lukea niin että pitää sen erillään alkuperäisestä ja oikeasta taru sormusten herrasta silloin se tuntuu aika huvittavalta.
tiedän kyllä että se on kirjoitettu vittuiluksi oikeaa kirjaa kohtaan,mutta ei tuomita sitä.
suosittelen kirjaa kaikille jotka pitävät härskistä huumorista.sorbusten herra ON loistava. eikä parodiaa kannata koskaan verrata alkuperäseen. se on turhaa.
- joo...
Peelo kirjoja molemmat... Lukekaa vaikka Satu korvakorun herrasmiehestä... jos semmoista sitten onkaan...
- animagus
Itse en juurikaan pidä Lorusta. Sillä on omat hetkensä, mutta kirjoitustyyli on muistaakseni huonohko ja huumori usein ala-arvoista. Siitä on tosin jo aikaa kun luin sen, joten pitäisi varmaan lukea uudelleen.
Alkuperäiseen sitä ei tietenkään voi verrata millään mittapuulla, se että toinen parodioi toista ei anna mitään mahdollisuutta moiseen! Parodiaa ei voi edes olla olemassa ilman alkuperäistä mitä parodioida... vai onko joku toista mieltä?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 484046
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131910Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631374Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951306Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681205Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51081- 47961
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334930Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥28929En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?40917