78-79
1.veli-pekka Ketola(ei moni uskalla lähttee häntä vastaan )
2.Lauri "leuka" Mononen(vastustajien kauhu herätti huomioita hurjilla painimisilla mm useissa scrum tapahtumissa ja pari kertaa hanskatkin lensi)
3tom serviss(kanukki toi väriä ja kovaa yritystä liigaamme ja nyrkitkin viuhui pari kertaa uhkaavasti)
4.ilkka sinisalo(ensiaskeleet kohti NHL:ää ja skoutit oli silmät kiiluen katsomassa sinisalon hienoja otteita kun mm osallistui kauven aikana moniin fyysisiin juttuihin)
5.Doug roberts(jenkki pelaaja oli hieman ylimielinen kauden aikana mut osoitti monasti kovuutta ja oli aika likainenkin pelaaja)
6.pekka marjamäki(eipä kukaan painimatsissa häntä pysty voittamaan)
7
.juhani Tamminen(voimahyökkääjän prototyyppi joka ei pelaa sikaa ja saa kaikkien kunnioituksen)
8.Terry ball(kanukkipellaaja osoitti monasti taistelutahtoa ja kovuutta, niin henkistä kuin fyysistä)
9.timo Blomqvist(ei tappeluja mut kovia vääntöhommia ja olemus on niin pelottava että moni ei uskalla haastaa)
10.Allan globensky(kanukkipakki jakoi kovuutta monille ja ei perääntynyt muutamasta tanssiinkutsusta)
99-00
1.sean gagnon(kanukkipakki oli mun makuuni ylimielinen mut osoitti olevansa kingi koko kauven ajan että pelkkä olemus herätti pelkoa vastustajissa ettei monikaan uskaltautunut nujakoimaan häntä vastaan ja jäähyili liigassa yli 100 minuutin edestä)
2.toni mäkiaho(mäkkäri osoitti kovuutta kauven aikana ja kyky olla mukana tappeluissa ettei meinaa hävitä kertaakaan että jos ottaa kopin pari vastaan niin antaa heti takaisin)
3.david Macintyre(kova kanukkipakki jakoi kovia pommeja, niin avojään takleja kuin kovia oikeita koukkuja tappeluissa)
4.Veli-pekka kautonen(noutaja tulee ...kautonen joka ei tappele paljoa mut kun tappelee niin dominoiva)
5.markus Kankaanperä(kyky iskeä lujaa ja painia kombinaatio hyvä)
6.tomek valtonen(kyky pelata hyvää kiekollista peliä johon yhdistää fyysinen peli on hienoa katsottavaa)
7.sami karjalainen(osallistui pariin hurjaan myllyyn jossa osoitti kovuutta)
8.Tapio sammalkangas(tappeli kaksi kertaa joista molemmissa teki vaikutuksen hurjilla voimillaan joilla pystyisi melkein kaatamaan ison aikuisen karhun)
9.Pasi the pasi Nielikäinen (osoitti kovuutta ja energisyyttä ja tuli heti tunnetuksi siitä että nyrkitkin viuhuvat)
10.Hannes hyvönen(otti paljon jäähyjä että noin 120 minuuttia jäähyili että taisipa saada tämän kauden jälkeen lempinimen "hullu hannes" mut voin olla väärässä mutta ansaitsee paikan top10;iin vaikkei tappele juuri koskaan ns tositappeluja vaan ne tappelut joihin hän osallistuu ovat sellaisia joissa hänellä on hanskat kädessä ja niissä tapahtumissa hän on ollut kieltämättä väkivahva)
kirjoittaja Juha pohjola(näkymätön mies)
SM-liigakausien 78-79 & 99-00 top10 parhaat tappelijat
Anonyymi-ap
0
87
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko991516Kerran oltiin mekin kahdestaan
Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik131166- 2231146
Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi
Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen251975Oikeasti, voitais mennä kahville
ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o81959- 141930
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi179913Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos15859- 71767
Yritin keväällä unohtaa sinut nainen
mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie31743