Paf sulkee pelitilisi

Anonyymi-ap

Onko muille käynyt niin, et ku koitat kirjautuu omalle pelitililles, ni hupsista ku on muka väärät tunnukset eikä tunnistautuminen onnistu pankkitunnuksillakaan?
No otat yhteyttä sit chatin kautta. Joo tyyppi chatissa sanoo, et sä oot tehny sulkemispyynnön ja laittaa vahvistukseks kuvan jossa englanninkielinen teksti, jossa pyydät sulkemaan pelitilin jos sulla sellanen on ja jos ei oo, ni pyydät estää ettet pystyis tekemäänkään sitä jne. ( mitä vit....kai mä tiedän et onko mulla pelitili, miks laittasin tollasta tekstii ). Tekstin lopussa sun nimi, paikkakunta ( joka mun kohdalla vielä väärä, mut pafin tiedoissa on oikea paikkakunta kyllä ), liuta sähköpostiosotteita ( joista en ikinä oo kuullukkaa ) ja sit syntymäaika. Tyyppi vaa häipyy sit linjoilta, ku alan vaatia tietoo asiasta. No laitanpa sit viestii, et haluan tiedot mistä sähköpostista tää sulkupyyntö on tehty ja millon. Koska aion viedä asian eteenpäin. Sain sit paremman kuvan viestistä ( näkyy siis sp mistä pyyntö lähetetty ja päivämäärä kellonaikoineen ja vastanneetkin tähän sähköpostiin ovat, et tili suljettu ). Mulla vaa ei oo aavistustakaan kenen sp ja kuka on sen tehny. Mun nimee näppärästi vaa käytetty. Sit mulle kerrotaan, et heille on äärimmäisen tärkeää, että tilin sulkeminen ja sen estäminen on mahdollisimman helppoa. Sit pahottelee, et jos tilin sulku on tehty mun tahdon vastasesti ja et he kuitenkin pitää linjauksensa mukaisesti eston voimassa. Siis mitä vi***a....tässähän voi alkaa tehtailee tilin sulkuja, ku vaa nimi ja syntymäaika tiedossa.
Pienellä vaivalla olisvat voineet tarkistaa, et olenko mä sen sulkupyynnön tehny...sähköpostiosote (joita oli viestissä 4) ja väärä paikkakunta olis pitäny laittaa miettimään. En usko, että niile sulkupyyntöjä satelee etteikö kerkeis tietoja tarkistelemaan.
No nyt alan ottamaan selkoo mihin ensimmäisenä valitan pafin toiminnasta. Mä nimittäin pidän erittäin vääränä, et kuka tahansa voi tekasta sähköpostin ja tehdä tämmöstä. Mitähän vielä tää joku keksiikään?
Ai nii, tosiaa sulkupyyntö on kirjotettu englanniks, mut he vastanneet suomeks. Eikö senkin pitäis soittaa kelloja, et miks ihmeessä kirjottasin niille englantia, ku oon suomalainen ja suomeks heidän kanssa asioinu aina.
No, mut mahtaako olla kohtalontovereita?

0

709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

        Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        393
        1008
      2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

        heti asumaan? 🛒
        Ikävä
        102
        895
      3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

        Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
        Kansallinen Kokoomus
        293
        876
      4. Mitä kaivattusi

        pelkää? 👻
        Ikävä
        77
        748
      5. Mitä odotat kohtaamiselta?

        Niin, otsikossa kysymys.
        Ikävä
        82
        726
      6. Samassa kylässä asuu yks mies...

        Jota en voi sietää... yök!
        Ikävä
        75
        720
      7. Olet kuin minä

        Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
        Ikävä
        50
        655
      8. Sanotaan se sitten tässä

        Rakastan sua mies varmaan.
        Ikävä
        37
        646
      9. Sinun silmiisi kun

        Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
        Ikävä
        45
        631
      10. Mä olen tosi

        Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
        Ikävä
        38
        609
      Aihe